“Yeşil İstanbul” Fotoğraf Gezisi / Emirgan Korusu

İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ile iş birliği çerçevesinde “Yeşil İstanbul” temalı fotoğraf gezilerimizin ilkinde Lale Bayramı’nı yaşamak üzere Emirgan Korusu’na gidiyoruz.

Koruda bulunan üç milyona yakın soğanlı bitki içerisinde kendi kadrajlarımızı arayacağız. Bu rakamın neredeyse yarısını oluşturan 84 tür lale ile birlikte koru içerisinde 4 tür nergis, 1 tür muskari ve 4 tür sümbül bulunuyor.

Gezimiz belirtilen buluşma noktasına gelen katılımcıların, gezi danışmanlarıyla bir araya gelmesiyle başlayacak. Emirgan Koru Şefi ve aynı zamanda Ziraat Yüksek Mühendisi olan Aslı İlgün Ertabak gezi boyunca bizlere eşlik ederek korunun ekosistemi hakkında güncel bilgilendirmeler yapacak. Gezi esnasında oluşacak fotoğraf fırsatlarına dair bilgilendirmelerin, güncel teknik ve ekipmanlar hakkında paylaşımların yer alacağı çalışmalar yapılacak.

İFSAK üyesi amatör fotoğrafçılara yönelik ve günübirlik olarak düzenlenecek geziye katılım ücretsizdir.

Bu gezide çekilen fotoğraflardan oluşturulabilecek seçkilerle, insanların kentin ekosistemine dair bilgilerine ve farkındalıklarına bir nebze de olsa katkıda bulunabilmek amaçlanacaktır.

20 Nisan Çarşamba ve 21 Nisan Perşembe günleri yapılacak geziler için lütfen form doldurunuz. Geziler en fazla 50 kişi ile yapılacaktır.

Buluşma Saati: 10:00

Buluşma Noktası: Emirgan Parkı içerisindeki İstanbul Meydanı Panosu

1 Step 1
Emirgan Korusu Gezisi Başvuru Formu
Dernek Üyesimisiniz?
Tercih Ettiğiniz Gün

AİDAT BORCUNUZU BURAYA TIKLAYARAK ÖDEYEBİLİRSİNİZ

Grup, her geziden önce özel bir WhatsApp grubu kurmakta ve kullanmaktadır. 

Burada bilgisi verilen telefon hattının WhatsApp kullanabilir olması kolaylık sağlayacaktır.

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder