“Yaşama Dair” Fotoğraf Sergisi

“YAŞAMA DAİR”

İstanbul’da bulunan fotoğraf derneklerinin, fotoğraf sanatı adına kolektif olarak bir şeyler üretme çabası sonucunda ortaya çıkan İSTANBUL FOTOĞRAF DERNEKLERİ PLATFORMU, ikinci resmi etkinliğini muhteşem bir sergi ile yapmaya hazırlanıyor. Platform üyesi olan İFSAK, BÜFOD, ANAFOD, BEYFOTODER, FOTOGEN, FOTOĞRAFMETRE ile SUFOD derneklerinin üye birikimlerinden oluşacak ve toplam da 100 adet renkli fotoğrafın yer alacağı sergi, 12.02.2021 tarihinden itibaren platformun resmi web sitesi olan www.istanbulfotografdernekleri.com vasıtasıyla siz fotoğraf severlerin beğenisine sunulacak.

Platform üyesi dernekler, içinde bulunduğumuz zorlu pandemi koşullarını değerlendirerek, pandemi öncesi günlere dair bir özlem ile serginin konusunu “Yaşama Dair” olarak belirlemiştir. Sergiye katılacak üyelerimizin öznel bakış açıları ile içinde yaşadığımız dünyadaki yaşamın varoluş serüvenine dair izlerini göstermeleri istenmektedir.

Platform üyesi derneklerinin almış olduğu kararı gereği, her dernek, üye sayısı oranında fotoğraf ile sergiye katılma şansına sahip olacaktır. Bu sebepten ötürü İFSAK olarak 26 adet fotoğraf ile sergiye katılacağız. Sergi çevrimiçi olarak yapılacağı için bunun üyelerimize hiçbir maliyeti olmayacaktır. Yukarıda bahsedilen şartlar çerçevesinde sergiye katılmak isteyen üyelerimizin 29.01.2021 tarihine kadar RENKLİ 5 adet fotoğrafını (jpg/Jpeg formatında, uzun kenarı 1920px, 150dpi olarak) ifsakyasamadair@gmail.com adresine göndermesi gerekmektedir. Katılım sayısı 26 ile sınırlı olduğu için sergiye katılacak fotoğraflar İFSAK Yönetim Kurulu tarafından belirlenen aşağıda isimleri yazılı Jüri tarafından seçilecektir.

JÜRİ

Nursen Bilgin Kadayıfçıoğlu

Meral Güler

Serdar Ercan

Gültekin Alkurt