“Vahşi Doğada Belgeseller” – Burak Doğansoysal

İFSAK Çevrim İçi Etkinlikler Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

 

İFSAK Uluslararası İlişkiler Birimi’nin organize ettiği söyleşinin bu ayki konuğu Burak Doğansoysal. “Vahşi Doğada Belgeseller” konulu söyleşi etkinliğimiz 01 Mart 2022, Saat 20.00 ‘de İFSAK TV’de canlı yayında!

 

Vahşi Doğada Belgeseller;

Yönetmen- fotoğrafçı Burak Doğansoysal belgesel çekmeye nasıl başladı? Çekimlerde nasıl ustalaştı ve bugün hangi noktada? Dünyanın birçok farklı ülkesinde gösterilen belgesellerinin çekim süreçlerini bizlerle paylaşacak.

Burak Doğansoysal:

Yönetmen – Fotoğrafçı Burak Doğansoysal 1978 yılında Bursa’da doğdu. 1996 yılında Robert Kolej’den ve 2000 yılında Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Bir süre ticaret ile uğraştıktan sonra Ecologic Travel adlı “A” grubu bir seyahat acentesi kurarak dünyanın farklı bölgelerine butik turlar ve fotoğraf atölyeleri düzenledi. Beş kıtada 64 ülke gezdi. Yurt içi ve yurt dışında doğa koruma projelerinde aktif görevler aldı. Dört yıl boyunca UNDP (United Nations Development Programme) tarafından fon sağlanan Bolu’nun Dörtdivan ilçesindeki “Dörtdivan Akbabaları Koruma Projesi” kuruculuğunu ve koordinatörlüğünü yürüttü. 1995’ten beri fotoğraf çekiyor, 2005’ten beri profesyonel fotoğrafçı. Fotoğrafları ve gezi yazıları BBC Wildlife Magazine, National Geographic, Buğday Dergisi, Özel Kalemler Dergisi, Fotoğraf Dergisi, Bilim ve Teknik, RC Quarterly, TRT Vizyon, Skylife (THY) dergilerinde basıldı. Magma Dergisi fotoğrafçısı. 2012’den beri Türkiye ve dünya televizyonlarına yaban hayatı temalı belgeseller çekiyor. Kış sporları, Muay Thai, boks, gitar, off-road, tüplü dalış, amatör telsizcilik ve kampçılık hobileri arasında. IDA (International Documentary Association), GTC (Guild of Television Camera Professionals), IAWF (International Association of Wildlife Filmmakers), TFMD (Türkiye Foto Muhabirleri Derneği), Robert Kolej Mezunlar Derneği, Ornitofoto Kuş ve Yaban Hayat Fotoğrafçıları Derneği, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Doğa Araştırmaları Derneği üyesi. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca biliyor.

Yayın linki için tıklayınız

Afiş Tasarım: Ece Ural, @eceuraldesign