Tufan Kartal

TUFAN KARTAL

 

1955 yılında Mürefte/Tekirdağ’da doğdu.Evli ve bir çocuklu. İ.Ü. İktisat Fakültesi mezunu. Uzun zamandır uğraş edindiği fotoğrafla gerçek anlamda tanışması 1994 yılında  İFSAK’la yolunun kesişmesi ile başladı ve halen devam ediyor. İFSAK’ta 2 dönem Denetim Kurulu üyeliği, 1 dönem Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. “Hüsn-ü Tabiat isimli ilk sergisini Muhsin Divan’la beraber açtı.Yaşamın İçinden Çocuk, Şey, Doğanın İçinden, Ah Güzel İstanbul, Sevgilim İstanbul,İlle de Roman Olsun (Ufuk Akarı ile ortak) fotoğraf gösterilerini çeşitli zamanlarda ve mekanlarda fotoğrafseverler ile paylaştı. Uluslararası ve Ulusal yarışmalarda birçok sergileme ve ödüller aldı. 4 fotoğrafı Fatih Belediyesi İstanbul Fotoğraf Müzesi’ne kabul edildi.

 2012 yılında  AFIAP (Artist of FIAP – Fedaration Internationale De L’Art Photographıque (Uluslararası Fotoğraf Sanatçısı) ünvanı  almaya hak kazandı. 

Ulusal birçok yarışmada jüri üyeliklerinde bulunan ve  TFSF’nin kuruluşunda İFSAK delegesi olarak yer alan Tufan Kartal, halen İFSAK’ta eğitimci olarak görev yapmaktadır.

 

Foto Galeri