Tanın Helvacı

1956 yılında Hendek/Sakarya doğumlu olup, babasının hobisinden dolayı fotoğrafla hayata başlamış ve ortaokulda yazları fotoğrafçı yanında çalışarak başlayan fotoğrafçılık hayatı ,Üniversite’de fotoğraf kulüplerinde, inşaat mühendisi olmasından sonra da şantiyelerde devam etti.

Dıgital fotoğrafın ilerleme kaydetmesiyle 2006 yılından itibaren ise daha sistemli ve kontrollü bir Fotoğrafçılık hayatı başladı. Ulusal ve uluslararası dergi ve sitelerde fotoğrafları yayınlandı. Birçok sergiye fotoğrafları ile katıldı.

Magnum fotoğraf ajansının fotoğraf yarışmasında ön jüri seçmelerine alındı. Ülkemizde yapılan Photo Maraton fotoğraf etkinliklerini İstanbul, Ankara ve İzmir’de organize etti.

Uluslararası PhotoMaraton etkinlikleri bu yıl 6 Kasım 2021 Cumartesi günü yapılacak etkinlikle 4.yılına girecektir.

FOTON fotoğraf derneği kurucu üyesi de olan Tanın Helvacı, zaman yaratarak ülkemizi ve dünyayı gezmeyi ve fotoğraflamayı amaç edinen ve gezdiği yerlerle ilgili fotoğraflarıyla gösteriler yapmayı amaç edinmiştir.

Özellikle gidilemeyen Kuzey Kore, Cezayir gibi ülkeleri fotoğraflayan Tanın Helvacı fotoğrafa bakışını “Geziyorum, fotoğraflıyorum ve fotoğraflarımı paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.” diyerek özetliyor.

Foto Galeri