Tania Sisa

TANİA SİSA

 

1971 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Marmara Üniversitesi İşletme fakültesi mezunudur. Yirmi yıl medikal yayıncılık firmasında genel koordinatör olarak çalıştı.

 

Fotoğrafa olan ilgisi sebebiyle çeşitli eğitimler aldı. Temel ve ileri fotoğrafçılık, makro fotoğraf çekim teknikleri eğitimlerinden sonra İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) üyesi oldu ve İFSAK’ta “Gün Işığında Portre”, “Doğum fotoğrafçılığı”, “İleri Çekim Teknikleri” atölyelerine katıldı. 2016 yılının Haziran ayında İFSAK’ta fotoğraf gösterisi ve söyleşi yaptı.

 

2015 yılında profesyonel olarak doğum fotoğrafçılığı yapmaya başladı. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli fotoğraf atölyelerine ve sergilerine katıldı, katılmaya devam ediyor.

Eylül 2017’de “Fotokare Fotoğraf Hizmetleri A.Ş” kurucu ortağı oldu. Stüdyosu Maslak, İstanbul’dadır.

Ekim 2018 – Mayıs 2019 arasında DOUM’da “Doula ve Doğum Rehberliği” eğitimini tamamladı. Stajyer Doula olarak çalışmaya başladı. “Pati Fotoğraf Projesi” adıyla 3 yıldır sokak hayvanları yararına organize ettiği sergi ve takvim satışlarıyla çeşitli sivil toplum örgütlerine fotoğraf sanatıyla katkı sağlamaya devam etmektedir.

Halen aktif olarak İFSAK Seminerler ve Atölyeler  biriminde çalışmalarının yanı sıra, farklı hastanelerde doğum fotoğrafçılığı yapmaya, stüdyosunda yeni doğan, bebek, aile ağırlıklı olmak üzere ürün, moda çekimi gibi çeşitli alanlarda fotoğraf çekimlerine, proje çalışmalarına büyük bir keyifle devam etmektedir.

Foto Galeri