Tania Sisa

1971 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Yirmi yıl medikal yayıncılık firmasında genel koordinatör olarak çalıştı.

Fotoğrafa olan ilgisi sebebiyle Portre, Makro, Doğum, Doğa vb. çeşitli eğitimler aldı; ardından üyesi olduğu İFSAK’ta fotoğrafa ilgi duyanlara destek vermeye başladı. 6 Yıl önce başladığı İFSAK “Seminerler ve Atölyeler” birimindeki farklı fotoğraf atölyelerinde yardımcı danışmanlık görevini sürdürmektedir.

2015 yılında profesyonel olarak doğum fotoğrafçılığı yapmaya başladı. 2021 ve 2022 yıllarında İFSAK’ta “Doğum Fotoğrafçılığı” semineri vermiştir. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli fotoğraf atölyelerine ve sergilerine katıldı, katılmaya devam ediyor.

AFIAP ünvan sahibidir.

2017 yılında kurucu ortağı olduğu “Fotokare Fotoğraf Hizmetleri AŞ” ünvanlı Maslak/İstanbul’daki stüdyosunda yeni doğan, aile, moda, ürün çekimi gibi çeşitli fotoğraf çekim hizmetleri vermektedir.

2018 yılında başlattığı ve sokak hayvanları yararına organize ettiği “Pati Fotoğraf Projesi” ile hayvan ve fotoğraf sevgisini birleştirmiştir. Projesi kesintisiz devam etmektedir. Bunun yanında farklı kurumlara fotoğraf sanatı aracılığıyla bağış amaçlı projeler üretmiştir.

2021-2023 İFSAK Yönetim Kurulu üyesi olarak Üye İlişkileri Koordinatörlüğü görevini yürütmüştür.

245 – 246 – 247. Dönem İFSAK Temel Fotoğraf Semineri Proje Grubu’nun “Sokakta Sanat” konulu fotoğraf projesinin danışmanlığını yapmıştır.

Foto Galeri