Özhan Özde

1979 yılında İzmir’de doğdu. Ege Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği (İngilizce), Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme (Almanca) okudu. Üniversite yıllarında dağcılık başta olmak üzere pek çok doğa sporu ile profesyonel olarak ilgilendi. Global markaların etkinliklerini yönetti. Kurumsal iletişim, ekip kurma ve liderlik konularında eğitimler verdi, sayısız organizasyon düzenledi. Güney Ege ve Akdeniz bölgelerini hedef alan alternatif turizm projelerinde firma ortağı ve rehber olarak yer aldı. 1996 yılında Ege Üniversitesi’nde temel fotoğrafçılık eğitimi ile başladığı fotoğraf yolculuğuna, 2013 yılında üye olduğu İFSAK’ta devam etmekte. Ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarına katıldı, 2016 yılında AFIAP unvanı aldı. Dernek içerisinde fotoğrafçı olarak yer aldığı sergilerin yanında ilk karma yurtdışı sergisini Paris’te 3 fotoğrafçı arkadaşı ile birlikte açtı.

Profesyonel olarak reklam fotoğrafçılığı yapar, belli spor organizasyonlarının fotoğraf ve video prodüksiyonlarını yürütür.

Üyeliğinin başlangıcından itibaren İFSAK içerisindeki gezi,seminer ve projelerde oldukça aktif oldu.

Seminerler ve Atölyeler Birimi bünyesinde fotoğraf danışmanı olarak yer alır. Temel Fotoğrafçılık Semineri bünyesindeki derslerde danışmanlık yapar.

Seyahat Fotoğrafçılığı Atölyesi’nin danışmanıdır.

204. dönem proje grubunun danışman yardımcılığını, 222. ve 223. dönemin proje danışmanlığını yaptı.

2016 yılında dernek bünyesinde kurulan Doğa ve Manzara Fotoğrafçılığı Grubu’nun kurucuları arasında yer aldı.

2019- 2021 İFSAK Yönetim Kurulu üyesi olarak Gezi Birim Koordinatörlüğü görevini yürütmüştür.

2021-2023 İFSAK Yönetim Kurulu üyesi olarak Genel Sekreterlik, Gezi Birimi Koordinatörlüğü görevlerini yürütmüştür.

Gezi Birimi Koordinatörü görevini üstlendikten sonra konaklamalı olarak düzenlenen İFSAK Fotoğraf Gezilerinin tümüne katıldı, koordine etti ve fotoğraf danışmanlığını yaptı.

Foto Galeri