Özhan Özde

1979 yılında İzmir’de doğdu. Ege Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği (İngilizce), Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme (Almanca) okudu. Üniversite yıllarında dağcılık başta olmak üzere pek çok doğa sporu ile profesyonel olarak ilgilendi. Global markaların etkinliklerini yönetti. Kurumsal iletişim, ekip kurma ve liderlik konularında eğitimler verdi, sayısız organizasyon düzenledi. Güney Ege ve Akdeniz bölgelerini hedef alan alternatif turizm projelerinde firma ortağı ve rehber olarak yer aldı. 1996 yılında Ege Üniversitesi’nde temel fotoğrafçılık eğitimi ile başladığı fotoğraf yolculuğuna, 2013 yılında üye olduğu İFSAK’ta devam etmektedir. Ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında pek çok ödül sahibidir, 2016 yılında AFIAP unvanı almıştır. Dernek içerisinde fotoğrafçı olarak yer aldığı sergilerin yanında ilk karma yurtdışı sergisini Paris’te 3 fotoğrafçı arkadaşı ile birlikte açmıştır.

Profesyonel olarak reklam fotoğrafçılığı yapmakta, belli spor organizasyonlarının fotoğraf ve video prodüksiyonlarını yürütmektedir.

Üyeliğinin başlangıcından itibaren İFSAK içerisindeki seminer ve projelerde oldukça aktif olmuş, gezi biriminde görev almıştır. 204. dönem proje grubunun danışman yardımcılığını ve 222. ve 223. dönemin proje danışmanlığını yapmıştır. 2016 yılında dernek bünyesinde kurulan Doğa ve Manzara Fotoğrafçılığı Grubu’nun kurucuları arasında yer almıştır ve halen bu grup bünyesinde eğitmen ve danışman yardımcısı olarak bulunmaktadır.

Foto Galeri