Nur Esra Kardeş

1983, Trabzon doğumlu. 2001 yılına kadar Trabzon’da devam etmiş olan eğitim hayatı, aynı sene İstanbul Üniversitesi, İngilizce İşletme Bölümü’nde Lisans ve 2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nde aldığı Yüksek Lisans mezuniyetleriyle tamamlandı. Ardından canlı ve dinamik dünyasının yanı sıra, analitik karar verme süreçleri ile kendini yakın hissettiği Pazarlama alanında ilerlemeye karar verdi.

Kısa süreli tercümanlık tecrübesinin ardından 2007 yılında Kalekim firmasında Pazar Araştırma Sorumlusu olarak başladığı iş hayatına halen aynı firmada Ürün ve Marka Müdürü olarak devam etmektedir.

Bu süre boyunca 4 sene Kale Grubu’nun müzik grubu olan K2’de back vokal ve vokal olarak görev aldı, gerek iş ziyaretleri gerekse özel seyahatlerle mümkün oldukça farklı kültür ve coğrafyaları deneyimleme şansı buldu. Bu süreçte fotoğraf sanatına daha fazla ilgi duyarak 2016 yılında IFSAK bünyesinde temel fotoğrafçılık eğitimini tamamladı.

2021’de Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Önlisans Programı’ndan mezun oldu. Amatör olarak fotoğraf çekmekte ve fırsat buldukça sergilerde yer almaktadır. 2019 yılından beri İFSAK üyesidir, aynı zamanda İFSAK Uluslararası İlişkiler Birimi’nde görev almaktadır.

İleri seviye İngilizce bilmekte olup, başlangıç düzeyde Almanca ve Fransızca bilgisine sahiptir.

Foto Galeri