Koray Akten

Özgeçmiş:

 

Koray Akten 1969 doğumlu, Galatasaray Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü mezunudur.

1995 yılından bu yana bilişim ve telekomünikasyon sektörlerinde satış yöneticiliği pozisyonlarında çalışmış, 2007 yılından beri İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği İFSAK’ın Eğitim Birimi’nde Eğitmen olarak görev yapmakta, “Temel Fotoğrafçılık Atölyesi” dahilinde “Çekim Teknikleri” dersini vermektedir. 2009 – 2011 yılları arasında Yönetim Kurulu’nda da yer almıştır.

İFSAK bünyesinde dört kez «Sokak Fotoğrafçılığı» ileri düzey atölyesi ve bir kez de altı aylık bir «Sokak Fotoğrafçılığı» projesi (“İnsanlık Halleri”) düzenlemiş, sergiye danışmanlık yapmıştır.

Facebook’daki Amatör Fotoğrafçılık Saha Eğitimi sayfası ile şehir içi fotoğraf etkinlikleri düzenlemekte, bire bir temel ve ileri düzey fotoğrafçılık, temel fotoğraf işleme dersleri vermekte ve bu eğitimleri fotoğraf projeleri ile de («İstanbul’un 4 Mevsimi» projesi 2016 yılında tamamlandı ve 2017’de sergisi İFSAK’da açıldı. «Geometride İnsan» ve «Işık ve Gölgenin Peşinde» fotoğraf projeleri 2017 boyunca çalışıldı ve Haziran 2018’de sergisi İFSAK’da açıldı. 2018’de on aylık sokak fotoğrafçılığı projesi çalışıldı ve sergisi İFSAK’da açıldı. 2019’da on iki aylık sokak fotoğrafçılığı projesi yürütüldü ve sergisi Ocak 2020’de İFSAK’da açıldı. Yine 2019 yılı boyunca  «İstanbul Noir» fotoğraf projesi yürütüldü ve sergisi 28 Mart 2020’de İFSAK’da açıldı.

Ulusal ve uluslararası yarışmalarda çeşitli ödül ve sergilemeleri mevcuttur.

AFIAP ünvanını 2018 yılı sonunda almıştır.

 

Foto Galeri