Hülya Üçpınar

Hülya Üçpınar

1964 Milas doğumluyum. Hukukçuyum. Dokuz Eylül Üniversite Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra uzun yıllar insan hakları alanında çalıştım. Çalışmalarımı çeşitli sivil toplum örgütlerinde profesyonel ve gönüllü olarak sürdürdüm. Halen bir sivil toplum örgütünde çalışmaya devam ediyorum.

Fotoğraf çekmeye lise yıllarımda merak sardım. Bir Agfa rangefinder makina, siyah beyaz filmler ve karanlık odayla başlayan fotoğraf sevdası, SLR makina ve renkli filmler ve daha sonra DSLR makinayla devam etti.

İFSAK’a 2015 yılında üye oldum. Çeşitli atölyelere ve karma sergilere katıldım. 2017 yılında İFSAK Seminerler ve Atölyeler Biriminde gönüllü olarak çalışmaya başladım. Aynı zamanda 2019 yılında çalışmalarına başlayan İFSAK Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Grubunun kurucu üyelerinden biriyim.

Olta başında saatlerini geçiren iyi bir balıkçı iken İFSAK üyeliğimden kısa bir süre önce vejetaryen oldum, balık tutmayı da bıraktım. İFSAK’ta aldığım uzun pozlama eğitiminden sonra tripod ve fotoğraf makinam, oltanın yerini aldı. En sevdiğim mekanlardan biri hala deniz ve su kenarları. Benim için su, gökyüzü ve fotoğraf çok sağaltıcı bir bileşen.

Foto Galeri