Gürol Uysal

1962 yılında Adana’nın Ceyhan ilçesinde doğdum. Memleketim ise ilk ve orta öğrenimini de tamamladığım Konya’nın Seydişehir ilçesidir. 1984 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi’nden mezun oldum. Ardından 1985 yılında İstanbul Üniversitesi, İşletme İktisadı Enstitüsü, İşletme Bölümü’nü de tamamladıktan sonra 1985 yılında iş hayatına başladım. Bir IT şirketinde farklı görevlerde deneyim kazandım. Halen aynı şirkette kıdemli proje yöneticisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Fotoğrafa ilgim her zaman vardı, ancak bu ilgim 2001 yılına kadar çeşitli nedenlerle hep ertelendi. 2001 yılında 2. el bir Minolta SLR fotoğraf makinesi alarak fotoğraf çekmeye başladım. 2011 yılında bir fotoğrafım Beyşehir Fotomaratonu’nda sergileme ödülü aldı. Aynı senenin aralık ayında İFSAK ile tanışarak 175. Dönem Temel Fotoğraf Seminerine katılıp, fotoğrafçılık tutkumu bir adım ileriye taşıdım ve İFSAK üyesi oldum.

İfsak’ın düzenlediği birçok fotoğraf projesine katıldım. Ifsak proje sergilerinde ve fotoğraf gösterilerinde fotoğraflarım sergilendi. Fotoğrafçılık çalışmalarım İFSAK’ın düzenlediği projeler ile günümüzde de devam etmektedir.

Foto Galeri