Berna Yazıcı

Beşiktaş Kız  Lisesi ve 1999 yılı Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. Öğrencilik ve mezuniyet sonrası görev aldığım Muhasebe-Finans bölümünden   sıkılarak bırakma kararı aldım. Daha sonra Sektörel yayıncılık  alanında çeşitli dergilerde reklam-pazarlama-satış  bölümlerinde  genel koordinatörlük yaptım. İlerleyen dönemlerde kendi yayıncılık şirketimde   sektöre yeni yayınlar kazandırdım.

Çalışma hayatıma çocuklar nedeniyle  ara verdiğim dönemde  çok sevdiğim fotoğrafa  halk eğitim kursuyla başladım, bununla da yetinmeyip  2021 yılında Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık-Kameramanlık bölümünden  onur belgesiyle mezun oldum. Çalışmalarını çok yakından  severek takip ettiğim İFSAK ailesine  mezuniyet sonrası üye oldum.  2022 yılından itibaren   sırasıyla çeşitli atölye ve seminerlere katılmaya başladım; Doğal Işıkta Portre Atölyesi-Burak Şenbak, Sokak Fotoğrafını Anlamak Atölyesi-Ufuk Akarı, Kavramsal Fotoğraf Semineri-Özcan Yaman

İfsak&Öçed  iş birliğiyle Mehtap Canver Ercan danışmanlığında  sosyal sorumluluk projesi  olan otizmli çocukların farkındalığı  ve eğitimi için  açılan ‘’Proje:Kırmızı’’ sergisinde severek yer aldım.

Öğrenmeye, gelişime ve yeniliğe açık amatör bir ruhla  yoluma devam etmekteyim.

Foto Galeri