“Umudun Kıyısında:KASABA PİO” Fotoğraf Gösterisi -Söyleşi

İFSAK Etkinlikler Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Yıldız Kalkan’nın konuk olarak katılacağı, “Umudun Kıyısında:KASABA PİO” isimli Fotoğraf Gösterisi -Söyleşi etkinliğine tüm üyelerimizi, fotoğraf ve sanatseverleri davet ediyoruz.

8 Şubat 2024, Saat 19.30 ‘da İFSAK, Nurettin Erkılıç Salonu’nda. 

BAŞLARKEN…

Eğitim göz göze başlar…

Bunu en güzel sayın Doğan CÜCELOĞLU ifade etmiş…

“Hangi eğitim içinde olursa olsun, teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, öğretmenin öğrenci ile göz göze geldiği bir an vardır. O an öğretmen, öğrencinin gönül kapısından girerek zihnine ulaşır. Ve o an eğitim başlar. O an başlayan öğretmenin gücü binlerce yaşam inşa eder”…

2003-2005 yıllarında 2 yıl sınıf öğretmenliği yaptığım Kaş Kasaba Köyü Pansiyonlu İlköğretim Okulunu anlatan S/B fotoğraflarını çektim. S/B sergisini yaptım. Daha sonra bu fotoğraflardan oluşan bu sunumu hazırladım.

Yıldız Kalkan;

 Bursa’da doğdu. Uludağ Üniversitesi İşletme Fakültesi muhasebe bölümü ve Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretmenlik Sertifikasını bitirdi. Devlet memuru olarak çalışarak Türk Telekom’dan emekli oldu.

 1987 yılında BUFSAD’ın açtığı fotoğraf seminerlerine katılarak fotoğraf çekmeye başladı. S/B ve renkli 10’un üzerinde fotoğraf projesi gerçekleştirdi. Sergiler açtı, sunumlar yaptı. Karma sergilere ve yarışmalara katıldı.  Halen BUFSAD üyesi olup Kaş’ta yaşamını devam ettirmektedir. 

Afiş tasarım: Sara Arslan