Toprak Kokan Fotoğraflar-2 / Süleyman Çam

İFSAK Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Konuk olarak, Süleyman Çam’ı ağırlayacağımız etkinlikte; Çam’ın “Toprak Kokan Fotoğraflar-2” başlıklı gösterisini izleyeceğiz.

Söyleşi, 19 Ocak 2023, Saat 19.30 ‘da İFSAK Nurettin Erkılıç Salonunda.

Toprak Kokan Fotoğraflar;

Güneşli bir havanın ardından yağan yağmurla oluşan toprak kokusunun bana hatırlattığı fotoğraflar.

Süleyman Çam;

Bir ilkbahar sabahı, Trabzon’un güzel bir sahil köyü olan Kaşüstü köyünde doğdum. 17 yaşıma kadar burada yaşadım. Trabzon Lisesini bitirdikten sonra, Milli Eğitim Bakanlığı Özel öğrenci statüsü ile Paris’te Sorbonne Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Fakültesinde iki yıl okudum. Yine aynı şehirde Tıp fakültesine başladım.1992 yılında doktor oldum. 1993-1999 yılları arasında Alman Hastanesi Acil Sorumluluğu 1999-2014 Yılları arasında Hürriyet Gazetesi doktoru olarak çalıştım. Halen Garanti Bankası (BBVA Grubu) Doktorluğunu sürdürmekteyim

Ortaokul 2. sınıfın sonunda elde ettiğim başarıdan ötürü Babamın hediye olarak aldığı Lubitel 2 fotoğraf makinesiyle fotoğraf çekmeye başladım. 2007’de İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema amatörleri derneği) üyeliğine Kabul edildim, 2013 de de İFSAK yönetim kurulu üyeliğine ve TFSF ye (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) delege olarak seçildim. 2015 yılında EFIAP/b (FIAP: Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu) Mükemmeliyet derecesine ulaştım.

Farklı kategorilerde özellikle Siyah Beyaz fotoğraf çalışmalarımla Ulusal birinciliklerim, İngiltere, Amerika gibi uluslararası birçok mansiyon, Bronz, Gümüş ve Altın madalyalara ulaştım (50’nin üzerinde) Fotoğrafa bakış açım zaman içerisinde değişti; Önceleri Ben Fotoğraf Çekerdim, Şimdi İse Fotoğraf Çeker Oldu Beni Peşinde.

Afiş Tasarım: Sara Arslan