“Suha Arın Belgeseli Üzerine” – Sezer Ağgez

İFSAK Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

İFSAK Sinema Birimi’nin konuk olarak Sezer Ağgez’i ağırlayacağı etkinlikte; “Suha Arın Belgeseli Üzerine” bir söyleşi gerçekleştirilecek. Yönetimenliğini Suha Arın’ın yaptığı “Altın Kent İstanbul” filmi izlendikten sonra yapılacak söyleşiye tüm sinema ve sanatseverleri bekliyoruz.

10 Şubat 2022, Saat 19.30 ‘da İFSAK Nurettin Erkılıç Salonu ’da.

Suha Arın Belgeseli;

“Suha Arın’ın filmografisine bakılınca hem zamanımıza yakın olması, hem de filmografisindeki diğer filmlere nazaran farklı bir yapım olarak öne çıkması sebebiyle, 1996 yılında çekilen “Altın Kent İstanbul”‘dan konuşmak uygun olacaktır.”

Sezer Ağgez;

20 Ocak 1993, İstanbul doğumludur. 2011 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi’nin (İKÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’na, 2013 yılında ise aynı üniversitenin Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin İletişim Tasarımı bölümüne başladı. 2013 yılından itibaren belgesel alanında çalışmalar yapmaya başlayan Ağgez, bu çalışmalar ile çeşitli festivallere katıldı ve ödüller kazandı. 2016 yılında lisans, 2021 alanında yüksek lisans eğitimini tamamlayan Ağgez şimdilerde ise İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, İletişim ve Tasarımı Bölümü’ndeki görevine, akademik kariyerine ve sinema/belgesel çalışmalarına devam ediyor.