Söyleşi – Şamanın Yolunda Belgesel Film

İFSAK Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Neredeyse iki yılın ardından İFSAK salonlarında yapacağımız ilk söyleşiye tüm üyelerimizi, fotoğraf ve sinemaseverleri davet ediyoruz.

Blutv ’de üç bölüm halinde yayınlanmaya başlayan “Mevzulab” imzalı “Şamanın Yolunda” belgeselinin yönetmenleri Ali Can Tekerek ve Kübra Selvi ile yapımcısı Sertaç Selvi söyleşimize konuk olarak katılacaklar.

Söyleşi, 11 Kasım 2021, Saat 19.30 ‘da İFSAK ’da.

Şamanın Yolunda;

Blutv Platformu, 8 Ekimde izleyicilerini ‘Şamanın Yolunda’ adlı 3 bölümden oluşan belgesel serisiyle buluşturdu. Çekimleri bir yıldan fazla süren seri, insanlık tarihinin kadim kültürlerinden olan Şamanizm’i konu alıyor. Şamanik bir festivalde yolları kesişen üç arkadaşın, katıldıkları seremonilere ve bilinç üstü içsel yolculuklara izleyicilerini de dâhil ettiği ‘Şamanın Yolunda’, her bölümde farklı bir şaman rehberin öğretilerini paylaşıyor.

Şamanik çemberlerden psikoaktif bitki seremonilerine ve trans ayinlerine kadar pek çok aşamanın en gerçekçi ve dikkat çekici şekilde yansıdığı serinin üçüncü bölümünde Latin Amerika’lı şaman rehber üç arkadaşa eşlik edecek.

Mevzulab yapımı olan, Sertaç Selvi’nin yapımcılığını üstlendiği; Ali Can Tekerek ve Kübra Selvi’nin yönetmen koltuğunda oturduğu ‘Şamanın Yolunda’ belgeseli izleyicilere spiritüel bir dünyanın gizemli kapılarını aralayacak.

Not: Pandemi koşulları gereği söyleşi yapılacak salonumuza en fazla 15 izleyici alınacaktır. İzleyici sayının fazla olması durumunda lokalden izlenilmesi için naklen yayın yapılacaktır.

Afiş Tasarım: Ece Ural, @eceuraldesign