Söyleşi Ricardo Busi – FIAP Başkanı

İFSAK Çevrim içi Etkinlikler Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

İFSAK Uluslararası İlişkiler Birimi’nin düzenlediği etkinlikte bu ayın konuğu FIAP Başkanı Riccardo Busi. “Covid döneminde FIAP ne yapıyor? Gelecek için planlar, FIAP Sergi Merkezleri, yeni projeler.” Başlığı etrafında gerçekleşecek etkinlik, 05.10.2021 Salı günü Saat 20.00 de İFSAK TV‘de.

Canlı gerçekleşecek yayında, söyleşi dili İngilizce olacak ve Türkçe çeviri yapılacaktır. Riccardo Busi’ ye sormak istediğiniz soruları 04 Ekim 2021 Pazartesi gününe kadar  bernakuleli@ifsak.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

 

Riccardo Busi;

Riccardo Busi, 1958 yılında Floransa’da doğdu. Siyaset Bilimi doktorası yaptı. Diplomatik Kariyer ve Uluslararası Organizayonlar konusunda master yaptı. Ağustos 2012’den beri FIAP (Fédération Internationale de l’Art Photographique) başkanlığını yapıyor.

Kurucusu olduğu ISF (Image Sans Frontière European International Organization) ‘nin 1996-2002 arası başkan yardımcılığını yaptı. 1996-2002 arası Güney Avrupa bölgesinden sorumlu olarak çalıştı. Mart 2002’de FIAP yönetimi genel sekreter olmasını isteyince her iki görevinden de ayrıldı.

Seyahat ve doğa fotoğrafçısı. Fotoğraf kurslarında hem eğitmen hem de koordinatör olarak çalışmakta. “Panda Photo” Photographic Agency – Rome’la birlikte çalışıyor.

İtalyan Federasyonu için 1994’ten bugüne yabancı federasyonlarla, dernekler ve kişilerle yaklaşık yüz elli tane uluslararası sergi hazırladı.

Doğa kategorisinde FIAP Dünya Şampiyonluğu var. 

Ünvanları;

  • Fédération Internationale de l’Art Photographique (FIAP) ; (9)

AFIAP, EFIAP, EFIAP/b, EFIAP/s, EFIAP/g, EFIAP/p, MFIAP, ESFIAP, Hon. EFIAP

  • Image Sans Frontière (ISF) ; (4)

“Exposant Distingué ISF”, “Constellation Dauphin ISF” (D.ISF), Actif ISF (AISF) ve Fondateur ISF (FISF);

  • Photographic Society of America (PSA) ; (8)

Doğa 3 yıldız Dia 3 yıldız ve Renkli Baskı 1 yıldız; QPSA

  • Federazione Italiana Associazioni Fotografiche (FIAF) ; (4)

Projected Images 2 yıldız,  Benemerito della Fotografia Italiana (Outstanding photographer of the Italian Federation) – (BFI) ve EFI (Commendable of Italian Photography)

Afiş Tasarım: Ece Ural, @eceuraldesign