Son Bakışta Aşk

İFSAK Galeride Yeni Sergi Açılışı!

İFSAK, “Birlikte” ürettiği çalışmaları izleyicileriyle buluşturmaya devam ediyor. İFSAK Galeri’de İFSAK Son Bakışta Aşk Fotoğraf Projesi’nin  Son Bakışta Aşk sergisi açılışı ve kitap Lansmanı yapılacak.

12 fotoğrafçının 7 ‘şer fotoğraf ile temsil edildiği sergi 28 Ocak – 16 Şubat 2023 tarihleri arasında ziyaret edebilir.

Son Bakışta Aşk;

“Gelişme” adı altında toplumsal, ekonomik, ekolojik, askerî, hukuksal çeşitli biçimlere bürünen bir fırtınanın, hafızayı da yerinden ederek, egemenlerce yeniden ve yeniden inşa edilen bir tarihi yazmak üzere her şeyi yıkıma uğrattığını görüyoruz. Büyük bir hızla yükseliyor yıkıntılar gözlerimizin önünde. Walter Benjamin’in yanından ayırmadığı Klee tablosundaki tarih meleği gibi hissediyoruz kendimizi.

SON BAKIŞTA AŞK proje ekibi,  hayata döndürmek istediklerimiz ve birleştirmek istediğimiz parçalar üzerine düşünerek, bugün artık maddi bir değeri olmayan, modası geçmiş, sıradan nesneler, mekânlar, olgular, hikâyeleri ele alıp, hâkim kültürün tersine bir anlayışla görsel anlatılarını oluşturmaya çalıştı.

Geleceğe yönelik bir aydınlanma potansiyeli taşımasını umut ettiğimiz bu anlatıların, daha iyi daha adil zamanlar için vesile olması dileğiyle…

Proje Danışmanı; Nursen Bilgin Kadayıfçıoğlu.

Danışman Yardımcısı; Hülya Üçpınar.

Sergide Yer Alan Fotoğrafçılar; Didem Nuhoğlu Utar, Bahar Sayıner, Arzu Ünal Çokşirin, Emine Nursel İzmirlier, Dilşad Canatay, Duygu Yapkuöz, Hasan Ürey, İbrahim Genç, Pınar Gönül, Rubi Asa, Serhat Ali Korkmaz, Sema Kahraman Vurucu

Afiş tasarım: Sara Arslan

Video tasarım: Bartu Akın, @bartuakin