Sokak Fotoğrafçılığı Üzerine – 3 / Sadık Üçok

İFSAK Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Konuk olarak, Sadık Üçok ’u ağırlayacağımız etkinlikte; sokak fotoğrafçılığı üzerine konuşacağız ve Üçok’un fotoğraf gösterilerini izleyeceğiz. Etkinliğimize tüm üyelerimizi ve fotoğraf severleri davet ediyoruz.

Gösteri/Söyleşi, 17 Şubat 2022, Saat 19.30 ‘da İFSAK, Nurettin Erkılıç Salonunda yapılacak.

Sadık Üçok;

1963′de Adapazarı’nda doğdu. Küçük yaşlarından itibaren resim ve karikatüre ilgi duydu. Lise yıllarında amatör olarak karikatür çizmeye merak sardı. 1980 yılında Hürriyet Grubunun çıkardığı ”Çarşaf” Mizah dergisinde profesyonel karikatür hayatına başladı. Gırgır, Fırt ve birçok dergide karikatür çizdi.

1985 yılında başlayan fotograf hayatını 1992 yılından bu yana profesyonel olarak sürdürüyor.

Ulusal ve uluslararası ödüllere sahip olan fotografçı yurt içinde ve dışında birçok fotograf sergisine katıldı, fotograf yarışmalarında jüri üyeliği yaptı.

2010 yılında Facebook’ta fotoğraf paylaşım grubu “Fotosek” ‘i kurdu. 2020 ve 2021 tarihlerinde grup üyelerinin fotoğraflarından oluşan iki fotoğraf albümünün editörlüğünü yaptı.

“Safranbolu Demircileri, Pavli Panayırı ve Eski ve Yeni Galata Köprüsü” Proje çalışmalarıyla 2013 yılında Sami Güner kupasını kazandı.

2014 -2018 yılları arasında Almanya’da Fotografçı Ralf J. Diemb ile birlikte altı sergi açtı ve aynı fotografçı ile Almanya’da “Hayat – Leben” isimli bir fotograf kitabı çıkardı.

2018 yılında Ralf J. Diemb ile birlikte İstanbul Fotoğraf Müzesi’nde “İki Gözüm İstanbul” isimli fotoğraf sergisi açtı.

Kitap, dergi ve reklam sektörü için grafik tasarım ve illüstrasyonlar yapmaya devam ediyor. Fotograf ve Photoshop eğitmenliğinin yanı sıra Belgesel ve Sokak Fotografçılığı alanında çalışmalarını sürdürüyor.

Instagram: @sadikucok, Facebook: sadik üçok, sadik üçok photograpy