Sokak Fotoğrafçılığı Proje Sergisi

Sergi Açılışı
“Şehirde Gece”
Sokak Fotoğrafçılığı Proje Sergisi
Danışman: Koray Akten


‘Fotoğrafçılığa meraklı, temel fotoğrafçılık eğitimlerini çeşitli şekillerde tamamlamış amatör fotoğrafçılar 2018 yılı başından Ekim ayı sonuna kadar tam on ay boyunca hayatın içinde ‘Kış’, ‘Sevgi’, ‘Silüetler, ‘Yansımalar’, ‘Sokak Portreleri’ ve ‘Şehirde Gece’ temaları kapsamında, sokak fotoğrafları aradılar. 
Sokak fotoğrafı tanımı içinde hayatın onlara sunduğu ‘fotoğraflamaya değen anlar’ı ‘görebilecek’ şekilde bakma ve görme pratiklerini her gün geliştirirken, bu anları kaçırmayacak denli tekniğe hakim, hızlı, atik ve cesur olmaya da çalıştılar. 
Hayatın içinde tam bir akış halinde olma, ‘kritik an’ı yakalarken, aynı zamanda ışığı yetkin biçimde kullanma, kompozisyonu ilgi çekici ve kendine has biçimde oluşturma becerilerini de geliştirdiler.
Belirlenmiş temalar dahilinde insanı ve hikayelerini gözlemlemeye ve doğru anda yakalamaya çalışarak fotoğraf sanatını kendi bakışları ile yorumlamaya çalışan fotoğrafçılardan bazılarının hayatlarındaki ilk sergi olacağından onların heyecanını ben de paylaşıyorum.
Fotoğrafçı ve fotoğrafçılık eğitmeni olarak, bu çalışmalarını sergilenebilecek bir kaliteye ulaştırmaya doğru harcadıkları emeklerinde onların yanında olmaya çalıştım ve şimdi de bu emeklerin sonuçlarını sizlerle bu sergide paylaşmak istiyoruz.
Katılımınızla destek vermenizi ve o mutlu, heyecanlı günümüzde birlikte olma sevincimize ortak olmanızı dileriz.
Katılımcılar:
Alper Tunga Doğan, Cihan Sönmez, Çiğdem Kılıçlıoğlu Yolga, Ebru Yağmur,
Erdal Turuthan, Hatice Ayaksız, Kayhan Göfer, Mine Bal, Neli Nil Kohen, Nursel İzmirlier, Pınar Akpınaroğlu Ay, Şule Baycan, Taner Alçiçek

01 Aralık 2018, Cumartesi, 16:30
İFSAK Galeri