Sisteme Entegre Ruhsallıklarımız: Kuru Otlar Üstüne Filmi – Tuğba Kurt Ulucan

İFSAK Etkinlikler Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

İFSAK Sinema Birimi’nin düzenlediği, Tuğba Kurt Ulucan tarafından gerçekleştirilecek olan söyleşide, filmin aynaları üzerinden Kuru Otlar Üstüne’yi, karakter analizlerinin ötesinde Nuri Bilge Ceylan’ın sinemasıyla yarattığı mekânı (bataklığı/gerçekliği, içine hapsolduğumuz sistem olarak ele alarak öznelliğimiz ile iktidar arasında var olan geçişlerin ruhsallığımıza olan etkileri üzerinde durulacaktır. Etkinlikte yer almak üzere tüm sanatseverleri 13 Şubat Salı günü, saat 19:30’da İFSAK Nurettin Erkılıç Salonu’na bekliyoruz.

Tuğba Kurt Ulucan – Uzm. Psikolojik Danışman

2008 yılında İstanbul Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldu. 2013 yılında Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalından Ebeveynleri Boşanmış Ergenlerin Yılmazlık, Benlik Saygısı, Başa Çıkma ve Psikolojik Belirtiler Arasındaki İlişkinin İncelenmesi: Yılmazlığın Aracı Rolü teziyle uzmanlığını aldı. İkinci yüksek lisansını ise 2020 yılında İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında tamamladı.
EFTA-Avrupa Aile Terapisi Derneği (European Family Therapy Association) tarafından sertifikalanan 700 saatlik Aile ve Çift Terapisi eğitiminin temel ve ileri düzeyini tamamladı. Bu alandaki bireysel süpervizyonuna bir süre Dr. Murat Dokur ile devam etti. Psikoterapi Çalışmaları kapsamında Prof.Howard A.Liddle ( MDFT), Prof.Dr.Maurizio Andolfi (Multigenerational Family Therapy), Prof.Dr.Samuel Gladding, Prof.Dr.Bradley T. Erford, gibi terapistlerin bireysel, çift ve aile terapisiyle ilgili eğitimlerine katıldı. Uzm.Klinik Psikolog Hakan Kızıltan’nın Dinamik Psikoterapide İleri Düzey eğitimini, Psikanalist Yavuz Erten’in Dinamik Psikoterapide Teknik ve Pratik Seminerlerini tamamladı. Yetişkinlerle ve çiftlerle sistemik, psikodinamik yaklaşımla çalışmalarına devam etmektedir. Psikeart, Psikesinema dergilerinin düzenli yazarlarındandır. Birgün, Gazeteduvar, Sanat Kritik, Mimesis gibi yayın organlarında deneme türünde yazıları yayınlanmıştır. Özel bir vakıf üniversitesinde uzun bir süredir “Evlilik Öncesi Psikolojik Danışma” adlı lisans dersini vermektedir.

Afiş tasarım: Sara Arslan