Shakespeare

İFSAK Galeride Yeni Sergi Açılışı!

İFSAK, “Birlikte” ürettiği çalışmaları izleyicileriyle buluşturmaya devam ediyor. İFSAK Galeri’de İFSAK Opus Rea Fotoğraf Grubunun Shakespeare sergisinin açılışı yapılacaktır.

Sergi 18 Şubat   – 09 Mart  2023 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Shakespeare

Opus Rea Fotoğraf grubu olarak pandemi sürecinde çalışmaya başladığımız “Shakespeare” projesinde amacımız entelektüel olarak gelişim kat edebilmek, sanatsal açıdan bilgi, beceri ve deneyimlerimizi artırmak, bu sayede grup üyelerinin kendi iç dünyalarına dair düşünsel, estetik, sanatsal ve anlam içeren etkili fotoğraflar ile kendilerini ifade edebilmelerini sağlamaktı. Pandemiden dolayı süreç fiziki açıdan biraz kesintiye uğrasa da, grup olarak çalışmalarımıza her koşulda devam ettik. Projenin başında, katılımcıların  temel eğitim düzeyine göre, paylaşımlar yapılıp, kendilerini geliştirmeleri için ortam sağlandı. Shakespeare eserleri, soneleri ve  sanat tarihinin  kavramları konuşuldu.

“Aslında hiçbir şey iyi veya kötü değildir. Her şey bizim onlar hakkında ne düşündüğümüze bağlıdır.” demiş William Shakespeare.

Tüm katılımcılar bu söylemden  yola çıkarak Shakespeare eser ve sonelerini okuduktan sonra kendi özgün düşüncelerini ve yorumlarını fotoğraflarına aktardılar. Bu süreçte bazıları dönem eserlerinin, bazıları insanı keşfetmenin, bazıları kendi içinde yeni keşifler yapmanın peşinde koşup fotoğraflar üretti. Opus Rea Fotoğraf grubu olarak fotoğrafların teknik mükemmelliği ile ilgilenmiyor, etkili ve anlam içeren fotoğrafların peşinden koşmaya, sanatın iyileştirici gücü sayesinde  koşullar ne olursa olsun üretmeye ve paylaşmaya devam edeceğiz.

Grup Danışmanı; Dayk Danzig

Danışman Yardımcısı; Ebru Akalın

Sergide Yer Alan Fotoğrafçılar; Arzu Yılmaz, Ahmet Çakır, Alper Tunga Doğan, Ayfer Candemir, Ayşe Kulak, Burçin Meçik, Emre Cengizoğlu, Feruha Sevda Yenel, Hakan Dilman, Hamza Yıldız, Henri Kandiyoti, İlknur Demir, Meriç Uluşahin, Murat Erkan, Mustafa Sarısakal, Münevver Antczak, Mürivet Turan, Nihal Güres, Nurhayat Sadıcoğlu, Samet Avcı, Serda Serin,Sevil Çetin, Tuğba Üstün, Zeynep Hüsman

Afiş tasarım: Sara Arslan

Video tasarım: Bartu Akın, @bartuakin