Serbest Atış – Fotoğraf Sergisi

İFSAK Galerilerinde Sergiler Açılmaya Devam Ediyor!

 

İFSAK, “Birlikte” ürettiği çalışmaları izleyicileriyle yeni bir sergi ile yüz yüze buluşturuyor. Pandemi döneminde dijital ortama taşınan sergiler, koşulların izin vermesiyle İFSAK sergi salonlarında da açılıyor. Böylece sergilerimiz İFSAK galerilerinde fiziki olarak izlenebilecek. Ayrıca dijital ortamdaki sergiler de izleyiciyle buluşmaya devam edecek.

İFSAK Lokal ’de, İFSAK 236-237. Dönem Temel Fotoğraf Semineri Proje Grubu’nun Serbest Atış “Bana balık verme balık tutmayı öğret” sergisi açılıyor. 16 kişinin 43 fotoğraf ile katıldığı sergi 18 Aralık – 6 Ocak 2022 tarihleri arasında ziyaret edebilir.

 

 

Serbest Atış “Bana balık verme balık tutmayı öğret”;

236-237. Dönem proje grubu olarak “Serbest Atış” adı altında “Bana balık verme balık tutmayı öğret” sözünden yola çıkarak 9 ay boyunca çok yoğun bir şekilde çalıştık. Işık, gölge, yansıma, uzun pozlama, doğa, manzara, portre, still life ve time lapse çekimlerini hem teorik hem de sahada deneyimledik. Bu süreçte çok çalıştık, çok ürettik, çok eğlendik. Toplamda 12 toplantı, 12 gezi, 4 ders yapılarak proje başarılı bir şekilde tamamlandı.

Meltem Sumeli

 

Danışman; Meltem Sumeli

Katılımcılar (alfabetik sırayla); Başarı Kubuzcu, Cem Bilgin, Coşkun Tilbe, Esin Karabağ, Fehmi Şenel, Gülçin Erol, Haldun Kozakoğlu, Hansın Cenk Güzel, Muhammet Furkan Karadaş, Nurcan Aladağ, Pınar Gönül, Seher Eda Eryılmaz, Şafak Özüölmez, Tülay Aslan, Yasemin Macar Emir, Yazgül Davut.

 Afiş tasarım: Ece Ural, @eceuraldesign

Video tasarım: Bartu Akın, @bartuakin