SEMT Proje Atölyesi Fotoğraf Sergisi

SEMT Proje Atölyesi
Fotoğraf Sergisi

27 Nisan 2019, Cumartesi,17:00
İFSAK Galeri

8 Ekim 2018’de İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği )Proje Geliştirme Atölyesi kapsamında Fotoğrafçı – Yönetmen Serkan Turaç danışmanlığında başlayan “SEMT” Fotoğraf Çalışması, İSTANBUL’un o eşsiz semtlerini kapsamaktadır.

Semte Dair, Semt Kültürü, Semt yaşamı, Semt insanı, Semt esnafı bu sergide buluşuyor.

Sergini Danışmanı Serkan Turaç konuyla ilgili olarak şunları dile getiriyor:
Vazgeçemediğimiz şehir İSTANBUL ve İstanbul’un o güzel semtleri… Bu konuda çalışmak üretmek bizim için eşsiz bir tecrübe. Katılım gösteren fotoğrafçıların, görselleri ile geleceğe bir belge bıraktıkları çalışmadır SEMT projesi.
Yaşadığımız mahallenin sokağından, tarihine, eskisinden yenisine birçok detayı içinde barındırdığı fotoğrafın hiç eksik olmadığı “SEMT” projesinde, günlük hayatta kaçırdığımız özel birçok detayı görme şansı da yakalayacaksınız. İstanbul’un sokaklardan, evlerine, mahalle yaşamına, merdivenlerine, tarih kokan kaldırımlardan bakkal Nuri Amcaya, Ayşe teyzenin bakışından, mırmır kedisine, havlayan köpeklerinden sokakta oynayan çocuklarına kadar konumuz İstanbul’un ta kendisi. Bu yelpazeyi oluştururken sadece ait olma ve hissetme duygusuyla üretim yaptık. Proje kapsamında birçok konuk ile birlikte İstanbul’u bir kez daha tanıma şansını yakaladık.

Proje Katılımcıları: Adem Kırçiçek, Alper Tunga Doğan, Aslı Doğan, Derya Aydınkaptan, Didem Lim, Emine İlkiz Ölmez, Esin Gülsever, Eylül Çoğal, Ferhan Çoşkun, Figen Hanağası, Gül Sevil Erişi, Gülhan Kurtcebe, Gülüzar Yıldırım, Özlem Güney Bayraktar, Hakan Dilman, Levent Arslan, Levent Küey, Mehmet Ali Yükselen, Neslihan Oruç, Neslihan Baran Sami, Nevin Tuncer, Nil Bilik, Nilüfer Ozan, Nursen Bilgin Kadayıfcıoğlu, Sevgi Erdoğan, Sidar Aksoy, Taner Düner, Türkan Koç, Utkan Turan, Zerrin Tuncer, Zeynep Erdoğan