“RÖNESANS” Fotoğraf Sergisi – İFSAK Opus Rea Fotoğraf Grubu

İFSAK Galerileri Sergiler Açmaya Devam Ediyor!

İFSAK, “Birlikte” ürettiği çalışmaları izleyicileriyle yeni bir sergi ile yüz yüze buluşturuyor. Pandemi döneminde dijital ortama taşınan sergiler, koşulların izin vermesiyle İFSAK sergi salonlarında da açılıyor. Böylece sergilerimiz İFSAK galerilerinde fiziki olarak izlenebilecek. Ayrıca dijital ortamdaki sergiler de izleyiciyle buluşmaya devam edecek.

İFSAK Galeri’de, İFSAK Opus Rea Fotoğraf Grubu’nun “RÖNESANS“ sergisi açılıyor. 38 kişinin 38 fotoğraf ile katıldığı sergi 25 Eylül, 14 Ekim 2021 tarihleri arasında ziyaret edebilir.

 

İFSAK Opus Rea Fotoğraf Grubu;

İFSAK üyelerinin yaratıcı ve etkili üretim yapabilmeleri, kendilerini bu konuda geliştirmeleri ve yapılmış üretimlerin yurtiçi/yurtdışı platformlarda temsilinin sağlanabilmesi amacıyla kurulan bir fotoğraf grubudur.

Grubun öncelikli kuruluş amacı üyelerinin sanatsal açıdan bilgi, beceri ve deneyimlerini artırmak, bu sayede grup üyelerinin kendi iç dünyalarına dair düşünsel, estetik, sanatsal ve anlam içeren etkili fotoğraflar ile ulusal ve uluslararası platformlarda kendilerini ifade edebilmelerini sağlamaktır.

Opus Rea Fotoğraf Grubu olarak bu dönem proje ürettiğimiz konu başlığı; “RÖNESANS”

Bir yıl süren bu süreçte, Katılımcılara temel eğitim düzeyine göre, paylaşımlar yapılıp kendilerini geliştirmeleri için ortam sağlandı. Rönesans başlığı altında sanat tarihi kavramları konuşuldu. Sezon süresince tüm katılımcılarla beraber Rönesans dönemi ruhunu yansıtacak fotoğraflar üretildi.

Çalışma boyunca şehir içi ve şehir dışı geziler düzenlenip, tiyatro, sinema, sergi ve konsereler gidilip, sanat tarihi üzerine söyleşilere katılındı, dönemin sanatçıları ve yapıtları üzerine araştırmalar yapıldı.

Ve sonunda kendimize özgü tarzda ses getireceğine inandığımız bir sergi açıyoruz.

Danışman; Dayk Danzik, Danışman yardımcısı; Ebru Akalın,

Katılımcılar; Ahmet Çakır, Arzu Şenel, Arzu Yılmaz, Aslı Aydın, Aynur Sarıtac, Ayşe Kulak, Burcu Dilek, Burcu Göçer, Ceren Bay, Emre Cengizoğlu, Erhan Altıntaş, Esra Nur Morgül, Feruha Sevda Yenel, Füsun Örmen Vardar, Gözde Hürdoğan, Hakan Dilman, Hamza Yıldız, İlknur Demir, Kerem Evcil, Mehmet Berke Göktürk, Mert Kitapcı, Murat Erkan, Mustafa Sarısakal, Münevver Antczak, Mürivet Turan, Mürvet Kılıç, Nadya Erzurumluoğlu, Nihal Güres, Nilgün Dağ, Nur Esra Kardeş, Özlem Sarıkaya, Samet Avcı, Sevil Çetin, Sibel Baydemir, Sibel Razzon, Tuğba Üstün, Zeynep Güler, Zeynep Hüsman.

Grup WEB sitesi: https://opusrea.com/

Afiş tasarım: Ece Ural, @eceuraldesign

Video tasarım: Bartu Akın, @bartuakin