PSA YARIŞMALARI İFSAK TAKIM SEÇMELERİ

PSA DERNEKLERARASI YARIŞMALARI İFSAK TAKIM SEÇMELERİ ÜÇÜNCÜ TURU BAŞLADI.

Geçtiğimiz yıl, PSA dernekler arası yarışmalardan CREATIVE yarışmasına katılmış ve grubumuzda ikinci olmuştuk. Ayrıca katılımcılarımızdan Ali Balkı altın, Özlem Gün Bingöl de aşağıda görülen fotoğraflarıyla gümüş madalya almışlardı.

Bu sene, OPEN (SERBEST) , TRAVEL (SEYAHAT) ve CREATIVE (YARATICI) olarak 3 ayrı kategoride PSA dernekler arası yarışmalarına katılıyoruz. Her isteyen İFSAK üyesi, bu üç kategoriye de fotoğraf gönderebilir.

Bu sene ilk  turda, https://www.ifsak.org.tr/psa-dernekler-arasi-fotograf-yarismalarinin-sonuclari/ bağlantısında da görüleceği gibi, Ali Balkı ve Burak Şenbak ödül, Kumral Kepkep de mansiyon aldılar. İkinci turun sonuçları ise henüz gelmedi. Bu yarışmalar üç turdan oluşmaktadır. Şu anda üçüncü ve son tur için fotoğraf göndermenizi bekliyoruz.

Gönderilecek fotoğraflar bu yıl CREATIVE kategorisinde, geçen yılki tek seçicimiz Colin Harrison, TRAVEL kategorisinde dünyanın önemli seyahat fotoğrafçılarından Bob Krist ve OPEN bölümünde ünlü yazar ve fotoğrafçı Michael Freeman tarafından değerlendirilecektir.

Seçicilerin verdiği puanlara göre en yüksek puanı alan 6 fotoğraf (PSA kurallarına göre 6 ayrı kişiden) PSA’ya İFSAK’ı temsilen gönderilecektir.

Fotoğraflar 3 Nisan 2022 tarihine kadar http://www.photocompentries.net/?org=IFSAK bağlantısından yarışma sistemine yüklenmelidir. Her İFSAK üyesi, her bir kategori için 10’ar fotoğraf yükleyebilir. Birden fazla bölüme katılmak isteyen fotoğrafçılar için bir kısıtlama yoktur. Hatta isterseniz ve konuya uygunsa, bir fotoğrafınızı birden fazla bölüme gönderebilirsiniz.

Enine fotoğrafların eni 1,400 pikseldenyüksekliği 1,050 pikselden fazla olmamalıdır. Dikine fotoğrafların yüksekliği 1,050 pikselden fazla olmamalıdır. Fotoğraflar sRGB olmalı ve jpeg olarak yüklenmelidir. Fotoğrafların boyutu en fazla 6 MB olmalıdır.

Fotoğraflarınızı yüklemeniz için yarışma sistemimizde, http://www.photocompentries.net/?org=IFSAK bağlantısında her üç yarışma da tanımlanmıştır.

OPEN, CREATIVE ve TRAVEL kategorilerinin PSA tanımlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Lütfen tanımları okumadan fotoğraf yüklemeyiniz, tanıma uygun olmayan fotoğraflar elenmektedir.

OPEN PSA TANIMI (SERBEST)

CREATIVE PSA TANIMI (YARATICI)

TRAVEL PSA TANIMI (SEYAHAT)

Yarışmalara katılımınızı bekler, şimdiden başarılar dileriz.

Not: Herhangi bir sorunuz olursa, İFSAK Uluslararası İlişkiler Birimi Koordinatörü Yusuf Biton’a email ile başvurabilirsiniz: yusufbiton@ifsak.org.tr   

Ali Balkı
Özlem Gün Bingöl