PSA YARIŞMALARI İFSAK TAKIM SEÇMELERİ

PSA DERNEKLERARASI YARIŞMALARI İFSAK TAKIM SEÇMELERİ İKİNCİ TURU BAŞLADI.

Geçtiğimiz yıl, PSA dernekler arası yarışmalardan CREATIVE yarışmasına katılmış ve grubumuzda ikinci olmuştuk. Ayrıca katılımcılarımızdan Ali Balkı altın, Özlem Gün Bingöl de aşağıda görülen fotoğraflarıyla gümüş madalya almışlardı. Bu sene de, ilk  turda, https://www.ifsak.org.tr/psa-dernekler-arasi-fotograf-yarismalarinin-sonuclari/ bağlantısında da görüleceği gibi, Ali Balkı ve Burak Şenbak ödül, Kumral Kepkep de mansiyon aldılar.

Bu sene, OPEN (SERBEST) , TRAVEL (SEYAHAT) ve CREATIVE (YARATICI) olarak 3 ayrı kategoride PSA dernekler arası yarışmalarına katılıyoruz. Her isteyen İFSAK üyesi, bu üç kategoriye de fotoğraf gönderebilir.

Gönderilen fotoğraflar bu yıl CREATIVE kategorisinde, geçen yılki tek seçicimiz Colin Harrison, TRAVEL kategorisinde dünyanın önemli seyahat fotoğrafçılarından Bob Krist ve OPEN bölümünde ünlü yazar ve fotoğrafçı Michael Freeman tarafından değerlendirilecektir.

Seçicilerin verdiği puanlara göre en yüksek puanı alan 6 fotoğraf (PSA kurallarına göre 6 ayrı kişiden) PSA’ya İFSAK’ı temsilen gönderilecektir.

Bu yarışmalar üç turdan oluşmaktadır. Şu anda ikinci tur için fotoğraf göndermenizi bekliyoruz. Üçüncü tur gönderimleri de Mart ayında açılacaktır.

Fotoğraflar 05 Şubat 2022 tarihine kadar https://photocompentries.net/?org=ifsakclub bağlantısından yarışma sistemine yüklenmelidir. Her İFSAK üyesi, her bir kategori için 10’ar fotoğraf yükleyebilir.

Enine fotoğrafların eni 1,400 pikselden, yüksekliği 1,050 pikselden fazla olmamalıdır. Dikine fotoğrafların yüksekliği 1,050 pikselden fazla olmamalıdır. Fotoğraflar sRGB olmalı ve jpeg olarak yüklenmelidir. Fotoğrafların boyutu en fazla 6 MB olmalıdır.

Birden fazla bölüme katılmak isteyen fotoğrafçılar için bir kısıtlama yoktur. Hatta isterseniz ve konuya uygunsa, bir fotoğrafınızı birden fazla bölüme gönderebilirsiniz.

Fotoğraflarınızı yüklemeniz için yarışma sistemimizde, https://photocompentries.net/?org=ifsakclub bağlantısında her üç yarışma da tanımlanmıştır.

OPEN, CREATIVE ve TRAVEL kategorilerinin PSA tanımlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

OPEN PSA TANIMI (SERBEST)

CREATIVE PSA TANIMI (YARATICI)

TRAVEL PSA TANIMI (SEYAHAT)

Yarışmalara katılımınızı bekler, şimdiden başarılar dileriz.

Not: Herhangi bir sorunuz olursa, İFSAK Uluslararası İlişkiler Birimi Koordinatörü Yusuf Biton’a email ile başvurabilirsiniz: yusufbiton@ifsak.org.tr  

Ali Balkı
Özlem Gün Bingöl