Nevzat Çakır’ı Anma Programı

Nevzat Çakır’ı Anma Programı;

Ülkemiz fotoğraf sanatının duayenlerinden Onur Üyemiz Nevzat Çakır’ı 2021 yılının Aralık ayında kaybettik.

Kendisini 11 Ocak 2022 Salı Saat:20.00’da İFSAK olarak dostlarıyla birlikte çevrimiçi gerçekleştireceğimiz özel bir program çerçevesinde anacak, anılar ve fotoğraflar eşliğinde yaşamını ve sanatını konuşacağız.

Yalnızca usta fotoğrafçılığı değil, tüm yaşamı boyunca fotoğrafı geniş kitlelere yayma konusunda da bireysel ve grup olarak birçok faaliyetin öncülüğünü yapan Nevzat Çakır, ardından hafızalarımızdan silinmeyen, fotoğraf tarihimize mal olmuş unutulmaz pek çok fotoğraf bıraktı.

Kompozisyonlarında özellikle insan ögesini başarıyla kullanan ve insanları çevresiyle uyum içinde birleştirerek ikonik fotoğraflara dönüştüren Nevzat Çakır, 80’li yıllarda içinde bulunduğu FOG Fotoğraf Grubuyla da “Kazlıçeşme” ve “Surlar” gibi önemli projelere imza attı.

İyi bir fotoğrafçı ve aynı zamanda da bir proje insanı olan Nevzat Çakır, yazdığı Sabır Çıkmazı, Üç Kar Tanrıçası ve Kadın Azmağı romanlarıyla da fotoğraftaki duyarlılığını edebiyata dönüştürerek bizlere yazın alanındaki yetkinliğini de ispatladı.

Kendisini saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.

Etkinliğimize konuk olarak katılacaklar: Bülent Özgören, Haluk Çobanoğlu, İlyas Göçmen, İzzet Keribar, Mehmet Kısmet, Merih Akoğul, Yusuf Tuvi.

Yayın Linki için tıklayınız