Minicrea – Özlem Gün Bingöl

Minicrea – Özlem Gün Bingöl

İFSAK Etkinlikler Tüm Hızıyla Devam Ediyor!
Konuk olarak Özlem Gün Bingöl’ü ağırlayacağımız “Minicrea” sunum ve söyleşi etkinliği, 16 Mayıs Perşembe günü, saat 19.30 ‘da İFSAK Nurettin Erkılıç Salonunda!


Minicrea, minimalizmin sükuneti ile yaratıcılığın estetik ritmini fotoğrafın sonsuz düzleminde bir araya getiriyor. Günlük yaşamın en basit detayları; dijital sanatın dokunuşları aracılığıyla adeta yeniden keşfediliyor. Minicrea, izleyicileri alışılagelmişin dışında bir algı alanına davet ediyor; her bir nokta, çizgi ve renk, yaşamın kendisine dair daha büyük bir dünyaya kapı aralıyor.

Özlem Gün Bingöl;

İstanbul doğumlu, 1995 yılında çalışma hayatına Türkiye’nin ilk reklam ajansı İlancılık’ta grafiker olarak başladı. Halen aynı ajansta fotoğraf ve sanat yönetmeni olarak görev yapıyor.
15 yıldır fotoğrafla ilgileniyor. İfsak ve Fotogen üyesi. Sille Sanat Sarayı’nın onursal üyesi. Fotoğrafla ilgili ulusal ve uluslararası festivallere katıldı, Çoğunluğu Türkiye’de bir çok fotoğraf derneğinde sunumlar yaptı. Karma fotoğraf sergilerine ve İfsak bünyesinde yapılan projelere katıldı. 2014 yılında ‘’İfsak Yılın Fotoğrafçısı’’ ödülünü aldı. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda bir çok ödüle layık bulundu. 2014 yılında Afiap ünvanı’na sahip oldu. 2017 yılında “KARMA” isimli fotoğraf albümü basıldı. Yurdagül Özsavaşçı, Sille Sanat Sarayı, Baha Gelenbevi, Sami Güner ve Seyid Ali Ak kupalarını aldı. “FOMO” isimli projesiyle Slovenya’da ilk kişisel sergisini açtı. İfsak’ın eğitim biriminde danışmanlık yapıyor. İfsak bünyesinde Yaratıcı Fotoğrafçılık üzerine uygulamalı ilk atölyesini yaptı. Çevre ve sürdürülebilirlik konularında İfsak bünyesinde projeler yaptı. İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Bilgisayarlı Grafik Tasarım dersleri de verdi. Son olarak 2024 yılında Romanya’dan aldığı davetle yeni sergisinin hazırlıklarını yapmaktadır.

Afiş tasarım: Sara Arslan