“Kutlama” – İFSAK Projeler Birimi

İFSAK Dijital Sergileri Açılışı!

İFSAK, dijital ortama da taşıdığı sergileriyle, “birlikte” ürettiği çalışmaları izleyicileriyle buluşturmaya kaldığı yerden devam ediyor. İFSAK Salonları artık bir tık uzağımızda.

İFSAK Dijital Sergi Salonunda, İFSAK Projeler Birimi‘nin Kapalı Çağrı Projesinin “Kutlama” temalı sergisini açıyoruz.

Kutlama;

İFSAK 62 yılı geride bıraktı. 1951 yılında halkevlerinin kapanması ile beraber fotoğraf eğitimleri artık derneklerin çatısı altında veriliyordu. 24 Aralık 1959’da Nurettin Erkılıç ve arkadaşlarının kurduğu İFSAK, kısa süre sonra bu alanda lider olacaktı.

İFSAK geride bıraktığı 62 yıl boyunca fotoğraf ve sinema eğitimlerine ara vermeden devam etmektedir. Bu süreçte yaşanan birçok zorluluğu, üyelerinin birlik ve beraberliği ile aşmaktadır. Bu uzun yolculuk içerisinde ülkenin fotoğraf ve sinema alanında birçok “ilk” ‘e ve süreli çalışmaya imza atmıştır.

Bugün işte tam da konumuz budur. Bu büyük ailenin kutlama günü.

Bu ailenin her bir ferdi geçmişte yaşanan olumsuzluklardan ders çıkarıp, başarılarından mutluluk ve gurur duyarak yoluna devam ediyor. Öyle ki birçokları için imkânsız olan, gerçekleşmesi mümkün olmayan işleri, projeleri el birliği ile hayata geçiriyoruz. Ülke fotoğraf ve sinema alanına sayısız katkı sağlıyoruz.

Nasıl mı?

Çünkü biz İFSAK’ız; bizler birlikte üretip, birlikte paylaşmaktan büyük bir keyif ve mutluluk duyuyoruz. Yarınlara bu inanç ve dayanışma ile çok daha güvenle bakabiliyoruz. Elbirliği ile aktarılan bu öykünün, bugün kutlama günü.

Bugün ailemizin en mutlu günü, bugün İFSAK ’ın doğum günü…

Nice yıllara İFSAK.

Katılımcı sayısı: 47

Fotoğraf sayısı: 78

05 Ocak 2022, saat 20:00’de İFSAK TV’deki canlı yayınla açılacak sergi https://www.ifsak.org.tr/category/etkinlikler/sergiler/ bağlantısından 22 Ocak 2022 tarihine kadar izlenebilir.

Canlı Yayın için tıklayınız

Afiş Tasarım: Ece Ural, @eceuraldesign

Video Tasarım: Bartu Akın, @bartuakin