İstanbul’da Hanlar Fotoğraf Sergisi

İstanbul’da Hanlar
İFSAK Proje Geliştirme Atölyesi
Fotoğraf Sergisi

Proje Danışmanı: Timurtaş Onan
Danışman Yardımcısı: Ebru Akalın

07-26 Aralık 2019
İFSAK Lokal Sergi Salonu

İFSAK bünyesinde gerçekleştirilen Timurtaş Onan ile Hanlar Proje Geliştirme Atölyesi katılımcılarının fotoğraflarından oluşan “İstanbul’un Hanları” adlı sergi 07 Aralık 2019 Cumartesi günü saat 16:00’da İFSAK Lokal Sergi Salonu’nda açılıyor.

Sergide yer alan fotoğrafçılar: Semiha Berkem, Ferhan Coşkun, Dila Çeçen, Selda Durkut, Hilal Düz Dilaver, Sema Düzgeç, Mehmet Berke Göktürk, Özge Gülsoy, Gülhan Hanbay, Muhip Şeyda Işıktaç, Müslüm İstekli, Mürvet Kılıç, Türkan Ceylan Koçak, Niso Maçoro, Artun Odabaşyan, Neslihan Oruç, Sena Öksüz, Mustafa Öz, Bahar Sayıner, Selma Topaç, Züleyha Uğrak, Birsen Uzun, Ahmet Yılmaz, Nurgül Yılmazkaya ve Beyhan Zeybek.

Eminönü,Karaköy, Mahmutpaşa ve Beyazıt cıvarında yoğunlaşan hanlar doğu – batı arasında önemli bir ticari durak olan İstanbul’un önemli kültürel miraslarıdır. Bizans’tan Osmanlı’ya, Osmanlı’dan Cumhuriyet dönemi ve günümüze kadar uzanan geçmişin izlerini hala üzerinde taşıyan, geleneksel yöntemlerle üretime devam eden, zamana direnen hanları fotoğrafçılar; salt belgeselden ziyade sanatsal anlatıma ağırlık vererekyaklaşık bir yıla yakın sure fotoğrafladılar.Sergi 26 Aralık tarihine görülebilir.