Metinden Fotoğrafa: Yüzün Topografyası

İFSAK Toplumsal Cinsiyet Çalışma Grubu Çevrim İçi Etkinlikleri ile İFSAK TV / Youtube ‘ ta .

Bu ay konuğumuz Esen Kunt

Metinden Fotoğrafa : Yüzün Topografyası

“Metinle, fotoğrafın tekinsiz art alanında gezinirken Sevim Burak’ın Korpus’unda kristal imajlar Arbus’un ve Maryam Şahinyan’ın kadrajında nasıl yankı bulur, bu yüz imajlar duygulanımın alanında bize ne söylerler? “ üzerine sunum ve sohbet gerçekleştireceğiz.

12 Kasım 2020 Saat 20.00 de İFSAK TV / Youtube Canlı yayınımıza davetlisiniz.

 

 

Esen Kunt

İstanbul Deleuze Studies oluşumunun kurucusu ve kreatif direktörüdür. Medyascope tv’de Fatih Börekçi ile birlikte “Harikalar Odası” programını hazırlayıp sunmaktadır. Sabancı Üniversitesi Kadın Çalışmaları Merkezi Cins Adımlar Grubu’nda bir hikaye anlatıcısı olarak kent üzerine toplumsal cinsiyet ve hafıza odaklı yürüyüşlerde yer almaktadır. Ayrıca Sabancı Üniversitesi’nde Kadın Çalışmaları Merkezi fonuyla cins adımlar koordinatörü İlayda Ova ile birlikte yazar Sevim Burak üzerine sözlü tarih yöntemiyle gerçekleştirdikleri bir belgesel çalışması da mevcuttur.
Akademisyen ve yazar olarak sinema, edebiyat, performatif metin ve video art eksenli çalışmalar yapmaktadır. Deleuze, Sinema ve Zaman İmge üzerine yazdığı bir doktora tezi vardır. Öykü, edebiyat ve film eleştirileri çeşitli dergilerde yayınlanmaktadır.