İFSAK Genç Çarşamba Etkinlikleri “Sokağın Rapsodisi” / Vedat Şentürk

İFSAK Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Bu hafta Genç Çarşamba etkinliklerinde, Vedat Şentürk’ü konuk ediyoruz. “Sokağın Rapsodisi” isimli çalışmalarını izleyeceğimiz ve akabinde söyleşi yapacağımız etkinliğe tüm üyelerimizi ve fotoğraf severleri davet ediyoruz.

Gösteri/Söyleşi, 16 Şubat 2022, Saat 19.30 ‘da İFSAK Nurettin Erkılıç Salonunda.

 

Sokağın Rapsodisi;

‘’yolda olmayı seviyorum.. fotoğraf için yolda olmayı daha çok seviyorum.. benimkisi son durağı olmayan bir yolculuk gibi.. her durakta dinlenmeyi alışkanlık haline getirmeye çalışıyorum.. her farklı kare ile yavaş yavaş demlendiğimi düşünüyorum..

Fotoğraf; varılacak bir amaç değil benim için.. yolculuğun kendisi.. herkes gibi benim de bir derdim var ve derdimi kareler ile anlatmaya çalışıyorum.. sokakta tek karelik  hikayeler, belgeseller ile roman yazmayı seviyorum.. bunu yaparken ise kahramanlarım kimi zaman renkler , kimi zaman grafik ögeler, kimi zaman ise mekanın kendisi oluyor..’’

Vedat Şentürk;

1978 yılında İzmir’de doğdu. İlkokulu Almanya’da ortaokulu ve lise Bandırma’da okuduktan sonra Üniversite için İzmir’e gitti. Dokuz Eylül Üniversitesi – İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi – Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü mezunu..

2021’ de Anadolu Üniversitesi- Açık Öğretim Fakültesi – Fotoğrafçılık v Kameramanlık mezun oldu.

Lise öğrencisiyken yazlarını geçirdiği Kuşadası’ndaki otellerin fotoğraf işletmelerinde çalışmaya başladı. Fotoğrafa ilişkin ilk bilgileri ustasından öğrendi.. Yaklaşık 10 yıl çeşitli otel ve tatil köylerinde çalıştı. İlk fotoğraf makinasını 30 yaşında eşi aldı.. her fırsatta fotoğraf çekmeye devam ediyor.

Bandırma’da 4 kişisel sergisi açıldı. Çok sayıda karma sergiye katıldı..

Son olarak; 2021 yılı Bursa Fotofest’e Zamansız Mekânlara Yolcuk adlı fotoğraf serisi ile katıldı. 

Instagram: @adaliefe