İFSAK Genç Çarşamba Etkinlikleri / “İstanbul Surları” – Çağrı İşbilir

İFSAK Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Bu hafta Genç Çarşamba etkinliklerinde, Çağrı İşbilir’i konuk ediyoruz.

Çağrı İşbilir’in “İstanbul Surları”  üzerine yaptığı uzun soluklu belgesel fotoğraf projesinin Sunum ve Söyleşisine tüm üyelerimizi / fotoğraf severleri davet ediyoruz.

Gösteri/Söyleşi, 23 Şubat 2022, Saat 19.30 ‘da İFSAK Nurettin Erkılıç Salonunda.

 

İstanbul Surları;

Günümüze ulaşabilen İstanbul surları, bugün için tarihin izlerini dolayısıyla tarihsel belleği taşıyan bir kent simgesi olarak mekânsal ve boyutsal etkileriyle İstanbul kent kimliğinin ayrılmaz parçalarıdır.

Yüzyıllar boyunca kentin savunmasını yapan surlar, kentin büyümesiyle birlikte artık kentin sınırlarını oluşturan öğeler olmaktan çıkmıştır. Günümüzde farklı bir bağlamda varlığını sürdüren surlar ve çevresi, kent yaşamıyla bütünleşmiş ve sosyal hayatın sürdüğü, farklı birçok işleve sahip tanımlı ve tanımsız alanlara dönüşmüştür.

Artık bir sınır görevi görmediği gibi kentsel alanın merkezinde yer alan surların günümüz İstanbul’undaki işlevi tam anlamıyla nedir?’

Çağrı İşbilir;

1990 İstanbul doğumlu ve halen İstanbul’da yaşamakta. Beykent Üni. Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema TV Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. 2021 yılında Marmara Üni. GSF Fotoğraf Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı ve aynı kurumda Fotoğraf Bölümü Tezli Yüksek Lisans programında eğitim hayatına devam etmekte. 2015 yılında ‘’HAN’’ isimli ilk belgesel filmini, 2018 yılında ‘’Bir Zamanlar Ada’da’’ isimli ikinci belgesel filmini çekti. 2017 yılında ‘‘Bir Zamanlar Han’da’’ isimli ilk kısa filmini çekti. Fotoğrafçılığa 2016 yılında başladı. Belgesel fotoğraf projeleri üzerinde çalışmakta.

Instagram: @cagrisbilir

 

Ayrıntılı Bilgi İçin:   www.ifsak.org.tr

Afiş Tasarım: Ece Ural, @eceuraldesign