İFSAK Arşivi Aralanıyor – 5 / Kadın Fotoğrafçılar

Fotoğraf Sanatı’nın değerli isimleri İFSAK Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları grubunun bir çalışması olarak İFSAK Arşivi’nde yer alan Kadın Fotoğrafçıların fotoğraflarıyla 29 Haziran – 29 Ağustos 2019 tarihleri arasında İFSAK Galeri’de fotoğrafseverlerle buluşuyor.

Kurulduğu günden beri Türkiye’de fotoğraf ve sinemanın yaygınlaşması, üretiminin artması, yeni sanatçıların yetişmesi, fotoğraf ve sinemanın gereken saygınlığı kazanması için çaba gösteren İFSAK, arşiv fotoğraflarını gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor.

Kurulduğu 1959 yılından günümüze değin pek çok usta fotoğrafçının yolunun kesiştiği İFSAK, Türkiye Fotoğraf sanatına ışık tutacak bu değerli dökümanları sonraki kuşaklara aktarmak amacıyla arşivini en iyi şekilde korumayı ve fotoğrafseverlerle buluşturmayı hedefliyor.
2015 yılında çalışmalarına başlayan İFSAK Arşiv Birimi Koordinatörlüğünde incelenen ve korumaya alınan arşiv fotoğraflarının beşinci seçkisi 29 Haziran 2019 Cumartesi günü saat 16:30’da gerçekleşecek açılışın ardından fotoğrafseverlerle buluşacak.

Pek çok değerli ismin objektifinden yansıyan kareler 29 Haziran – 29 Ağustos 2019 tarihleri arasında İFSAK Galeri’de fotoğrafseverlerin ziyaretine açık olacak.

Büyük çoğunluğu üyemiz olan ve fotoğraf tarihine sayısız katkıları bulunan duayen fotoğrafçılarımızın bu değerli eserlerini üyelerimizle ve fotoğrafseverlerle paylaşmak, geçmişle günümüz arasında bir köprü kurmak, İFSAK olarak hepimizin hayali…