İFSAK 44. Ulusal Kısa Film Ve Belgesel Yarışması’nda Ön Elemeyi Geçen Filmler Belli Oldu.

1978 yılından beri düzenlenen İFSAK Ulusal Kısa Film ve Belgesel Yarışması 41 yıldır aralıksız düzenlenmektedir. Yapıldığı günden bugüne aralarında çok önemli sinemacıların da eserlerinin bulunduğu yarışmamız, önemli bir kısa film arşivinin oluşmasına katkı sağlamaktadır. 64 yılı geride bırakan İFSAK, 44 yıldır düzenlediği kısa film yarışmaları ve bu yıl 30. sunu gerçekleştireceği Kısa Film Festivali ile fotoğrafın yanı sıra kısa filmin de gelişmesinde önemli bir boşluğu doldurmaktadır.

Bu yıl 312 film değerlendirilmeye alındı. Maddi ödüllerin verilmediği yarışmamıza bu kadar katılımın sağlanması kurumumuz için gurur vericidir. Ön elemeyi gerçekleştiren jüri üyelerimiz Bahar KILIÇ ADİLÇE, Deniz TORTUM ve Gönül GÖZEN’den oluşmaktaydı. Ön eleme sonucunda 12 adet kurmaca, 10 adet belgesel, 9 adet canlandırma ve 11 adet deneysel olmak üzere 42 adet film belirlendi.

Yarışmamızın Ana Jürisini Ethem Özgüven, Zeynep Ünal ve Ziya Demirel üstlendi. Yarışma sonuçları 11 – 17 Mart tarihleri arasında yapılacak 30. İFSAK Ulusal Kısa Film Festivali’nde açıklanacak ve ön elemeyi geçen bütün filmler ile birlikte seyirci karşısına çıkacak.

Ön Eleme Listesi