İFSAK 43. Ulusal Kısa Film Ve Belgesel Yarışması’nda​ Ön Elemeyi Geçen Filmler Belli Oldu.

1978 yılından beri düzenlenen İFSAK Ulusal Kısa Film Ve Belgesel Yarışması 40 yıldır aralıksız düzenlenmektedir. Yapıldığı günden bugüne aralarında çok önemli sinemacıların da eserlerinin bulunduğu yarışmamız, önemli bir kısa film arşivinin oluşmasına katkı sağlamıştır. 63 yılı geride bırakan İFSAK, 43 yıldır düzenlediği kısa film yarışmaları ve bu yıl 29. sunuı gerçekleştireceği Kısa Film Festivali ile, fotoğrafın yanı sıra kısa filmin de gelişmesinde önemli bir boşluğu doldurmaktadır.

Bu yıl 340 film değerlendirilmeye alındı. Maddi ödüllerin verilmediği yarışmamıza bu kadar katılımın sağlanması kurumumuz için gurur vericidir. Ön elemeyi gerçekleştiren jüri üyelerimiz Korkut Akın, Etna Özbek ve Adil Nevresoğlu’n dan oluşmaktaydı. Ön eleme sonucunda 18 adet kurmaca, 13 adet belgesel, 7 adet canlandırma ve 8 adet deneysel olmak üzere 46 adet film belirlendi.

Yarışmamızın Ana Jürisini Ümit Ünal, Ayça Çiftçi ve Enis Rıza Sakızlı üstlendi. Yarışma sonuçları 20 – 26 Şubat tarihleri arasında yapılacak 29. İFSAK Ulusal Kısa Film Festivali’n de açıklanacak ve ön elemeyi geçen bütün filmler ile birlikte seyirci karşısına çıkacak. 

Ön Eleme Sonuçları için tıklayınız