İFSAK 2022-2023 Sezonu Ayın Fotoğrafı Etkinlik Albümü

İFSAK Ailesinin değerli üyeleri ve fotoğraf dostları,

İFSAK Ayın Fotoğrafı etkinliği, 1975 yılında dernek üyelerinin teknik bilgi, becerilerini geliştirmek ve değerlendirmek amacı ile başlayıp günümüze kadar süregelen en önemli etkinliklerimizden biridir. Her sezon başı belirlenen konulara uygun fotoğrafların her ay farklı bir konuk tarafından değerlendirdiği bu etkinlikte sezon sonunda en başarılı olan üyemize “Yılın fotoğrafçısı” ödülü verilmektedir.

Bizler de bu kapsamda 49 yılı geride bırakan etkinliğimizin, 2022-2023 sezonuna ait tüm seçilen fotoğrafların bir arada olduğu bir dijital kitap çıkarmak istedik. Çünkü biliyoruz ki basılı ve/veya dijital her kitap çok daha kalıcı olduğu gibi daha geniş kitlelere de ulaşılmasını sağlıyor.

2022-2023 sezonunun üst temasını, ağırlıklı olarak temel fotoğraf seminerlerinde değinilen konulara dokunacak biçimde belirledik ve “Klasik Konulara Yeni Dokunuşlar” olarak belirlenmiş, dolayısı ile temel fotoğraf semineriyle fotoğrafa yeni adım atan üyelerin de Ayın Fotoğrafı Etkinliğine katılmalarının sağlanması hedeflenmiştir. Bu sayede hem ailemizin içindeki daha deneyimli fotoğrafçılarla tanışmaları, hem de alanlarında isim yapmış, seçkin yorumcuların fotoğraf değerlendirmelerini de deneyimlemeleri sağlanmıştır.

Etkinliğe bu sezon toplam 72 üyemiz 288 sayıda fotoğraf ile katılım göstermiştir. Katılım gösteren, gelip izleyerek ve sahip çıkarak destek veren herkese gönül dolusu teşekkürler.

Sezon sonunda en yüksek puanı toplayarak 2022-2023 Yılın Fotoğrafçısı ödülünü, 99. Dönem Hızlandırılmış, Uygulamalı Temel Fotoğraf Semineri ve 254. Dönem Proje Grubu katılımcısı, derneğimizin 2022 yılı üyelerinden
Uğur Öngel kazanmıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

2022-2023 sezonun da etkinliğin seçicileri olan Özlem Gün Bingöl, İzzet Keribar, Gültekin Çizgen, Cengiz Karlıova, Engin Özendes, İbrahim Zaman, Hakan Hatay, Merih Akoğul ve Bingöl Elmas’a desteklerinden dolayı sonsuz
teşekkür ederiz.

Yeni sezonda, yeni konular ve yeni seçiciler ile yine büyük bir keyif ve heyecanla etkinliğimiz devam ediyor. Tüm üyelerimizi ve fotoğraf severleri etkinliğimize bekliyoruz.

Ocak/2024
İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı
Dayk DANZİG