İFSAK 19. Ulusal Kısa Film Festivali

“KISA HAYATTIR, HAYAT KISADIR”


Kısadan Uzuna, İstanbul’da iki yakada İFSAK’tan ücretsiz kısa film gösterimi.

1978 yılında başlayan Türkiye’nin en eski kısa film yarışması olan İFSAK Ulusal Kısa Film Yarışması’nda, Türkiye Sineması’nın pek çok önemli yönetmeninin ilk kısa filmi yer almıştır.

Bu yıl 25-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleştireceğimiz 19. Ulusal Kısa Film Festivali’nde;

33. Ulusal Kısa Film Yarışması’nı, İFSAK Kısa Film Festivali içine dahil ederek İstanbul’un iki yakasında siz sanatseverlerle buluşturuyoruz. Festival kapsamında Kısa Film Yarışması’nın ön elemeyi geçen filmlerinin gösterimi yapılacaktır. Ayrıca Türkiye Sineması’nın önemli isimleri olan Ahmet Uluçay, Çağan Irmak, Özcan Alper, Seyfi Teoman, Hüseyin Karabey, Rıza Kıraç, Cemil Ağacıkoğlu, Orhan Eskiköy’ün çekmiş olduğu ve İFSAK Kısa Film Yarışması’na katıldığı filmleri “Kısadan Uzuna” adlı bölümde gösterilecektir. 19. Ulusal Kısa Film Festivali’nin söyleşi konuğu ise Zeki Demirkubuz’dur. Zahit Atam modaratörlüğünde gerçekleşecek olan Zeki Demirkubuz söyleşisi 26 Mayıs 2013 Pazar saat 16.30’da Barış Manço Kültür Merkezi’nde yapılacaktır.

19. Ulusal Kısa Film Festivali’nde, İFSAK Ulusal Kısa Film Yarışması’nın dereceye giren filmleri açıklanarak, ödül töreni ve filmlerin gösterimi de yapılacaktır. Ödül töreninde ayrıca, İFSAK’ta kısa film yarışmasını başlatan ve üzerinde emeği bulunan Hilmi Etikan’a da İFSAK Sinema Emek Ödülü verilecektir.