Genç İFSAK Tanışma Toplantısı

Genç İFSAK’tan Açık Çağrı!

Genç İFSAK Tanışma Toplantısı

02 Şubat 2022, Çarşamba, 19:30

Genç İFSAK her çarşamba günü fotoğraf ve sinemaya dair çeşitli etkinlikler yapmak üzere üniversite öğrencilerinin bir araya gelmesini amaçlamaktadır. Genç İFSAK’ı oluşturanlar üniversitelerin fotoğraf ve sinema kulüpleri ve şu anda on bir üniversite kulübü dahil olmuş durumda. Öğrencilerin fotoğraf ve sinemaya dair diledikleri herhangi bir konuda etkinlik yapıp birbiriyle etkileşimde bulunması, birlikte üretmesi ve paylaşımda bulunması, böylelikle öğrencilerin faydalanabileceği bir çatı olması bakımından İFSAK’ın her türlü imkanından yararlanabileceği bir oluşum olarak Genç İFSAK’a katılımlarınızı bekliyoruz.

Genç İFSAK olarak 12 Ocak’ta başladığımız Genç Çarşamba etkinliklerinde üç haftayı geride bıraktık. İlk hafta konuğumuz fotoğrafçı Anıl Yurdakul idi. Etkinlikte; Yurdakul’un “Afganlar” ve “Evsizler” fotoğraf gösterileri izlenerek üzerine söyleşi gerçekleştirildi.

Fotoğrafçı Kubilay Karslı’nın konuk olarak katıldığı ikinci haftada Karslı’nın “Çavuştepe Nekropolü Foto Öyküsü” adlı fotoğraf gösterisi izlenerek üzerine söyleşi gerçekleştirildi.

Üçüncü haftamızda ise, birçok kısa film yarışmasında ve İFSAK Ulusal Kısa Film ve Belgesel Yarışması’nda ödül almış genç yönetmenlerden Murat Çetinkaya’nın “Sonsuz”, Kasım Ördek’in “Yağmur Olup Şehre Düşüyorum” ve Murat Uğurlu’nun “Tapınak” isimli filmlerini izledikten sonra filmlerin yönetmenleri ile söyleştik.

2 Şubat Çarşamba günü İFSAK’ta bir araya gelerek tanışmak ve gelecek ayların Genç Çarşamba etkinlikleri üzerine konuşmak istiyoruz.

Dernek Girişinde Uygulanacak Tedbirler

İFSAK Ailesi’nin Değerli Katılımcıları;

Sağlığınız bizim için çok önemli. Bu nedenle derneğimizi alınan yasal önlemlere ve koruma tedbirlerine uygun olarak kullanmaya devam edeceğiz.

Derneğimize girişlerde ve faaliyetlere katılımda, T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge uyarınca,

  • HES kodu üzerinden kişilerin aşı, geçirilmiş hastalık veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacaktır.
  • Kişi, hastalığı geçirmemiş veya aşı olmamış veya negatif PCR testi yaptırmamışsa derneğe kabul edilmeyecektir.

Ayrıca devam eden koruma tedbirleri uyarınca; ateş, öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı belirtileri olan üyelerimiz, yine derneğimize kabul edilmeyerek en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilecektir.

Hassasiyetiniz ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Birlikte Üretelim, Birlikte Paylaşalım, Birlikte Yönetelim!