Gece ve İnsan– Sergi Açılışı

İFSAK, “Birlikte” ürettiği çalışmaları izleyicileriyle buluşturmaya devam ediyor.
01 Haziran Cumartesi saat 16:00 ‘da İFSAK Galeri’de” Gece ve İnsan” Proje Grubunun sergisinin açılışı yapılacak.
Sergi 01-20 Haziran 2024 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Gece, insanlar ve siyah beyaz fotoğraflar… Bu üç öğe, bir araya geldiğinde, gölgelerin ve ışıkların dansıyla birlikte adeta bir masalı andıran büyülü bir dünya yaratır.

Gece, yaşamın gizemini ve ritmini içinde saklar. Gecenin karanlığında, sessizce anlatır: Geçmişin izlerini, bugünün hikayelerini ve yarının umutlarını. Anlatılanlar insanın karmaşık dünyasının bir yansımasıdır ve siyah beyaz fotoğraflar, bu karmaşıklığı en saf ve etkileyici şekilde yakalar.

Bu sergi, gece ve insan arasındaki bu özel ilişkiyi keşfetmenin bir yoludur. Fotoğraflar, gece ve insanın bir araya geldiği o sihirli anları yakalarken aynı zamanda izleyicilere de bu anların bir parçası olma fırsatı sunar. Gecenin gizemli atmosferi ve insanın derin duyguları, fotoğraflar aracılığıyla bir araya gelir ve izleyiciyi bir duygusal ve sanatsal yolculuğa çıkarır.

Bizimle insanın gece içindeki, bu derin ve gizemli yolculuğunu paylaşmanızdan keyif duyarız.

Öykü Akıl

Danışman :Agop Ezgilioğlu
Danışman Yardımcısı: Gül Sevil Erişi

Sergide Yer Alan Fotoğrafçılar;Arzu Yasemin Korkut, Ayfer Candemir, Can Yazıcıoğlu, Çile Aydaş, Derya Özleş, Ebru Subutay, Emine Coşkun, Eyüp Yıldız, Hamza Yıldız, İlkay Birbil Raoul, Kerim Atmaca, Mehmet Kürşat Tarkan, Melike Şişmanoğlu, Mert Kitapcı , Nil Ayral, Ömer Gündar, Öykü Akıl, Pınar Ekmekçi, Sati Güder, Sibel Özkan.

Afiş tasarım: Sara Arslan
Video tasarım: Bartu Akın, @bartuakin