FOTOSEK Fotoğraf Grubu “11. Yıl Siyah Beyaz Fotoğraf“ Fotoğraf Sergisi

İFSAK Sergi Salonları Yeniden Açılıyor!

İFSAK, “Birlikte” ürettiği çalışmaları izleyicileriyle yüz yüze buluşturmaya kaldığı yerden devam ediyor. Pandemi döneminde dijital ortama taşınan sergiler, koşulların izin vermesiyle İFSAK sergi salonlarında da açılıyor. Böylece sergilerimiz İFSAK galerilerinde fiziki olarak izlenebilecek. Ayrıca dijital ortamdaki sergiler de izleyiciyle buluşmaya devam edecek.

İFSAK Galeri, FOTOSEK Fotoğraf Grubu’nun “11. Yıl Siyah Beyaz Fotoğraf“ sergisi ile yeni sezona kapılarını açıyor. 70 kişinin 70 fotoğraf ile katıldığı sergi 4 Eylül, 23 Eylül 2021 tarihleri arasında ziyaret edebilir.

FOTOSEK Fotoğraf Grubu;

2010 yılında Facebook üzerinden fotoğraf paylaşımları yaparak yayın hayatına başladı.

Üye sayısı 10 yılda dünyadan ve ülkemizden yaklaşık 14 bine ulaşan FOTOSEK, bu süreçte her hafta üyeleriyle düzenli olarak gerçekleştirdiği fotoğraf sunumları, söyleşiler, fotoğraf okuma ve fotoğrafçı konukları ağırlama etkinlikleri aracılığıyla fotoğraf severlerle sürekli bilgi alışverişinde bulundu ve fotoğraf alanında nitelikli üretim ve gelişime katkı sağladı. Grup aynı zamanda Ekim 2011 ve Haziran 2012 tarihlerinde birer karma sergiye imza attı.

2020 ve 2021 yıllarında dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid 19 salgını boyunca FOTOSEK, her Çarşamba ve Cumartesi akşamı Zoom üzerinden fotoğraf severlerle bir araya gelerek fiziki etkinliklerinin eksikliğini aratmadı ve aynı formatı sanal ortamda sürdürdü. Grup bu süreçte, fotoğraf alanında daha kalıcı ve yararlı hizmetler vermek adına, FOTOSEK 10. Yıl Fotoğraf Albümleri projesi kapsamında, ilki Aralık 2020’de basılan 224 sayfalık “FOTOSEK Renkli Fotoğraflar Albümü 2020” ve ikincisi Eylül 2021’de basılan 264 sayfalık “FOTOSEK Siyah Beyaz Fotoğraflar Albümü 2021” isimli iki adet kitap yayınladı.

FOTOSEK 11. Yıl Siyah Beyaz Fotoğraf;

FOTOSEK olarak, katılımcılarımızın fotoğraflarından oluşan karma sergimizde, 70 fotoğrafçıdan 70 fotoğrafla sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Katılımcılar;

Abdulkadir Karataş, Adem Meleke, Ahmet Dayıoğlu, Arman Tezcan, Aylin Coşkun, Aysel Ergan Üçok,  Ayşegül Hilal, Başak Balkan, Behiç Günalan, Beti Rodrig, Burcu Yürüyen, Bülent Demir, Cemal Ercan, Dietmar Selbach, Emrehan Ersoy, Eylem Barış, Fahriye Ürkmez, Faruk Bilal, Fatih Demirhan, Figen Akyıldız, Gökşen Çardak Erata, Gurur Aras, Gül Yılmaz, Gülnaz İlan, Habip Kocak, Halil İbrahim Ayan, Haluk Akbaş, Henri Kandiyoti, Hülya Mutlu, Hümeyra Çelik, Ilhan Yapici, İpek Halvurt, Kenan Demir, Lara portakal, Levent Çanakkalelioğlu, Mehmet Ali Ariyürek, Melisa Gürbüz, Metin Yener, Mukadder Başcı, Mustafa Öncül, Mustafa Şahin, Namık Toprakçı, Neşet Gürbüz, Nuray Aparı, Nuray Çipli, Nursel Tulumcu, Olgun Doğanay, Orhan Kılıç, Önder Kökturk, Özgür Turanlı, Ralf J.Diemb, Sacit Işılay, Sadık Üçok, Sami Yürekli, Selahattin Bahdıak, Selda Çetin, Selim Seval, Senim Yenel, Sevgi Selbach, Süleyman Portakal, Tanın Helvacı, Torsten Kupke, Tuğba Yılmaz, Tuğkent Akkurum, Ümit Özgül, Wilfried Gebhard, Yalçın Koçer, Yiğithan Bal, Zeynep Hüsman, Zoya Çakıcı 

Afiş Tasarım: Ece Ural, @eceuraldesign