Fotoğrafın Cam Tavanı : Kadın fotoğrafçılar Nasıl Görünmez Oluyor?

Söyleşi
Fotoğrafın Cam Tavanı : Kadın fotoğrafçılar Nasıl Görünmez Oluyor?

Konuk: Arzu Yayıntaş
İFSAK Toplumsal Cinsiyet Grubu Etkinliği

13 Kasım 2019, Çarşamba, 19:30
İFSAK Nurettin Erkılıç Gösteri Salonu

Arzu Yayıntaş güncel sanat alanında üreten bir feminist, aktivist, yazar ve sanatçı. 2002 yılından bu yana kar amacı gütmeyen sergi kurumlarında ve kamusal alanda gerçekleşen çeşitli uluslararası sergi projelerinde eş-küratörlük yaptı ve katılımcı olarak yer aldı. Proje 4L-İstanbul Çağdaş Sanat Müzesi ve Santralistanbul’da görev yaptıktan sonra 11. Uluslararası İstanbul Bienali’nde sanatsal sergi direktörü olarak çalıştı. 2. İstanbul Yaya Sergisi: Tünel – Karaköy, 2. Uluslararası Antakya Bienali “Anlayışınız İçin Teşekkür Ederiz”, Akbanksanat “30.Günümüz Sanatçıları”, “Iflah Olmaz ” ve “Bize Ait Bir Oda ” sergilerinin eş-küratörlüğünü yaptı. Son dönem projeleri arasında sanatçı olarak katıldığı “Acı Kahve” kamusal alan yerleştirmesi, “Iflah Olmaz” ve “Kayıpta Saklı” sergilerinin yanısıra aktivist projeler, “The Village İstanbul” projesi ve “Bize Ait Bir Oda” gibi atölyeler yer almaktadır. Yayıntaş sanatsal üretiminde, feminist bir bakış açısıyla cinsiyet eşitsizliğine, toplumsal dönüşümlere ve ekolojik yıkımlara odaklanmaktadır ve çalışmalarında sanat ve aktivizmi bir araya getiren, ikisi arasındaki sınırı bulanıklaştıran ve sergi yapmanın geleneksel yollarını sorgulayan sanatsal projelere ağırlık vermektedir.

Sunum ve Söyleşi – Çerkes Karadağ
Portfolyolar Üzerine


İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) 60. Yılını, tüm yıla yaydığı sergilerle, söyleşilerle, fotoğraf ve film gösterileriyle kutlamaya ara vermeden devam ediyor.


Fotoğraf dünyasının değerli isimlerinden Çerkes Karadağ’ın “portfolyolar üzerine” konulu sunum ve sohbeti ile 04 Aralık akşamı bizlerle olacak.

04 Aralık 2019, Çarşamba, 19:30
Nurettin Erkılıç Gösteri Salonu