Fotoğrafçılık ve NFT

İFSAK Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Fotoğrafçılık ve NFT

4 Nisan 2023 Salı akşamı saat 19:30’da Nurettin Erkılıç salonunda gerçekleşecek olan etkinliğimizde ; NFT teknolojisinin fotoğrafçı ve fotoğrafçılığa getirdiklerini, çeşitli uygulama örnekleri ile izleyicilere anlatarak, sunum sonunda izleyicinin , temel kavramlara hakim olmasını ve NFT dünyasına girişin ne şekilde yapılması gerektiğini anlamış olmasını sağlamayı hedefliyoruz. 

Sunum sonunda izleyicilerin ,

NFT nedir?

NFT teknolojisinin fotoğrafçılık dünyasına getireceği yenilikler nedir ve bu yeniliklerden fotoğrafçı nasıl faydalanabilir?

Temel NFT kavramları nelerdir ve nelere dikkat edilmesi gerekir?

NFT basılmış fotoğrafların tanıtımı ve pazarlaması ne şekilde yapılmalıdır?

Gibi sorular hakkında genel bilgi sahibi olmalarını sağlayacağız.

M.İlter YILMAZ

1977 Düzce doğumlu.  Ailesinin  işi sebebi ile Türkiye’nin çeşitli yerlerinde devam ettiği eğitim hayatının  son durağı ODTÜ olmuştur  ve 2002 de mezun olduktan sonra ticaretin çeşitli alanlarında faaliyet göstermeye başlamıştır. Blockchain ile tanışması  2009 senesinde olmuştur  ve 2014 senesinden itibaren Blockchain üzerinden çalışan kripto paralar ve akıllı kontratlar üzerine çalışmaya başlamıştır. Şu an AVA Medya (Radio AVA 104,4) ortağı ve CEO’su, SOS Medya ortağı ve SEED.photo NFT fotoğraf platformu Türkiye Operasyon Sorumlusu olarak görevlerine devam etmektedir.

Afiş tasarım: Sara Arslan