FOTO GRAFİ Işık Atölyesi Fotoğraf Gösterisi-Söyleşi

İFSAK Etkinlikler Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği(AFAD) bünyesinde gerçekleştirilen Foto Grafi Işık Atölyesi’nin söyleşi ve fotoğraf gösterisi etkinliğine tüm üyelerimizi, fotoğraf ve sanatseverleri davet ediyoruz.


30 Ocak 2024, Saat 19.30 ‘da İFSAK, Nurettin Erkılıç Salonu’nda.
İnsan anlamsız görünen bu yaşamı anlamlandırmaya uğraşır.Aslına biz olup biteni tam anlayamıyoruz.Geçmiş ve gelecek arasında bir ilişki kurup zihnimizle bir hikayeler üretiyoruz.Anlamı bir kurgu giderek kurmacaya dönüştürüyoruz.

Anlamak,dışarıda olup biteni oldukları şekli ile zihne atmak değil,onlara dair ikna edici bir kurgu inşaa etmek.
Bu sergi kendi yaşamımdan,çevremden, en çok geçmişimden yararlanarak ve de geleceği de içine alan bir kurgu sonucu
ortaya çıktı.

Dünya ile kurulan ilişki herkesin biricik kurduğu bir ilişki.Başkasının ise dünya ile nasıl bir ilişki kurduğunu tam olarak bilmemize olanak yok. Bu bağlamda insan dünya ile karşı karşıya anlamlandırma sürecinde yalnız.Oysa ki yalnızlık insanı tedirgin ettiği için, insan da böyle bir yalnızlık olmadığını ve kamusal olarak bir bütünün de parçası olarak hissetmeyi ve çevresi ile zihinsel birliktelik yaşamayı sever.


Bu sergi çalışmasında da 19 arkadaşımız ile yürüttüğümüz ve daha çok kendi iç dünyamı temsil eden bir sunumu sizler için hazırladık.

Küratör: Ertuğrul AY

Sergiye Katılanlar: Ahmet YALÇINDAĞ, Ayfer AKGÜL, Aysun MAMAK, Ayşe Serap DENİZ, Ayşe YONGA, Burcu AKÇAKAYA, Esma KARABIYIK, Filiz ELMAS, İbrahim Şan YÖDEK, İrfan GİZER, Lokman ÇALIK, Muhittin YÜCELİ, Mustafa ÜNAL, Nazım AYDEMİR, Sakine TÜRKSAL, Sinem YETİKER, Süleyman ÖZKAN, Turan DÖNMEZ, Yasemin ÖZER

Afiş tasarım: Sara Arslan