ESPAS Yayınları Kitap Lansmanı ve İmza Günü

ESPAS Yayınları Kitap Lansmanı ve İmza Günü

Haluk Çobanoğlu “Fotoğrafın Trajik Yolculuğu”, Seçkin Tercan ”Fotoğrafta Beliren Öteki Bir Tutkunun Öyküsü” kitabını 11 Mayıs 2024 Cumartesi  Saat 14.00 – 16:00 arasında İFSAK Lokal’de  İmzalayacak.

Yazarların kitabını kitap satış noktamızdan temin edebilirsiniz.

Haluk Çobanoğlu;

 1957’de Kilimli’de doğdu. İktisat eğitimi aldı. ICP New York’ta asistan, National Geographic Türkiye’de fotoğraf editörü olarak çalıştı. Üniversitelerin fotoğraf, gazetecilik, yeni medya ve mimarlık bölümlerinde dersler verdi. Fotoğraf üzerine deneme yazıları yazdı. Bağımsız fotoğraf projelerine (Vefa, Hayali Şehir, Ermeniler vb.) yol göstericiliği ve editörlük yaptı. Yapıtları arasında Kuşbazlar (1997), New York Subway (2003), Arabesk (2007), Bu Fotoğrafları Neden Çekiyoruz? (2017) yer alıyor

Seçkin Tercan;

1978’de Kıbrıs Girne’de doğdu. Lisans ve lisansüstü eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümü’nde tamamladı. “Parça – Bütün” başlıklı ilk kişisel sergisini 2006 yılında Lefkoşa’da açtı ve 2013 yılında Indiana Üniversitesi, Alfred Kinsey Enstitüsü’nde araştırmacı ve misafir sanatçı olarak bulundu. Nü ve portre üzerine yoğunlaştığı fotoğraf çalışmalarında kurgusal anlatı dilini kullanır. Akademik araştırmaları toplumsal cinsiyet, kuir, erkeklik, kurgusal fotoğraf, arkeolojik belgeleme ve stereoskopik fotoğraf üzerinedir. Halen Trakya bölgesinde yürütülmekte olan Heraion Teikhos Antik Kenti ve Perinthos / Herakleia Antik Kenti kazılarında ekip üyesidir ve İstanbul’da yaşamaktadır.

Afiş tasarım: Sara Arslan