Çevre Döngüsünde Bumerang Etkisi

İFSAK Galerilerinde Sergiler Açılmaya Devam Ediyor!

İFSAK, “Birlikte” ürettiği çalışmaları izleyicileriyle yeni bir sergi ile buluşturuyor. İFSAK Galeri’de İFSAK, Çevrim içi, Çevre Döngüsünde Bumerang Etkisi Proje Atölyesi’nin  Çevre Döngüsünde Bumerang Etkisi sergisi açılıyor.

6 kişinin fotoğrafları ile katıldığı sergi 4 Haziran – 23 Haziran 2022 tarihleri arasında ziyaret edebilir.

Çevre Döngüsünde Bumerang Etkisi;

Gezegenimiz büyük bir değişim içinde. Ekolojik denge her geçen gün biraz daha bozuluyor.

Solunamayan havanın, içilemeyen suların, ekilemeyen toprakların hacmi giderek artıyor. Gezegenimizin bize sağladığı olanaklar, insanların tüketim alışkanlıklarını karşılayamaz hale geliyor.

 

Ekolojik dengenin bozulması ve kirlilik sadece insanlığı değil, gezegenimizi de hasta ediyor.

“Sürdürülebilirlik” kavramı ve bilinci de tam bu noktada devreye giriyor.

Bizlere yaşamak adına her olanağı sunan, ancak karşılığında sadece kendisini korumamızı isteyen gezegenimizi kurtarmak ve dolayısı ile yeni nesillere yaşanabilir, temiz bir dünya bırakmak adına harekete geçmekte, yine insanoğluna düşüyor.

6 fotoğraf sanatçısı arkadaşımızla beraber gerçekleştirdiğimiz projemizde; hepimizin bildiği global sorunun olumsuz yansımalarını, örneklerini değil, sorunun çözümüne odaklı çalışmaları, eylemleri fotoğraflamayı hedefledik.

Amacımız, çevreye duyarlı, doğayı koruyan kısaca sürdürülebilirlik bilincine hizmet eden güzel ve duyarlı örnekler yansıtarak, çevre bilincine katkı sağlamak…

Danışman; Özlem Gün Bingöl.

Danışman yardımcısı; Ferhan Coşkun.

Katılımcılar (alfabetik sırayla); Berrin Aydın, Emine İlkiz Ölmez, İrem Erdem, Neslihan Özkan, Selma Topaç, Yılmaz Şahin

Afiş tasarım: Ece Ural, @eceuraldesign

Video tasarım: Bartu Akın, @bartuakin