BULUŞMALAR– 257. ve 258. Dönem Temel Fotoğraf Semineri Proje Grubu

BULUŞMALAR– 257. ve 258. Dönem Temel Fotoğraf Semineri Proje Grubu

İFSAK Galeride Yeni Sergi Açılışı!

İFSAK Galerilerinde Sergiler Açılmaya Devam Ediyor!
İFSAK, “Birlikte” ürettiği çalışmaları izleyicileriyle yeni bir sergi ile buluşturuyor. İFSAK Lokal ’de, İFSAK 257. ve 258. Dönem Temel Fotoğraf Semineri Proje Grubu’nun “Buluşmalar” sergisi açılıyor.
Sergi 20 Nisan – 9 Mayıs 2024 tarihleri arasında ziyaret edebilir.

BULUŞMALAR
Büyük bir “biz”in içinde “ben” olabilmenin hayalini kuran insanoğlu, aslında aidiyet duyma ve içinde yaşadığı dünyada yer bulma arzusu ile ister istemez farklı “ortaklık”larda bulur kendini. Belki aynı deniz kenarında şehri izlerken belki ışığın gölgeyle dansında, bir masanın etrafında, ortak bir “an”da, bulunuşta, sevinçte, tutkuda, inançta ya da ortak bir keyifte, anlamda.
Böylece, farkında olarak ya da fark etmeden birçok ortaklık paylaşılır. Her buluşma, içinde bir ayrılığı barındırsa da yeniden buluşabilecek olmanın verdiği keyfi sever aslında insan. Çünkü her yeni buluşma başka bir ortaklık demek.
Bizler de buluştuk, konuştuk, paylaştık, birlikte yol aldık ve bir fotoğraf serüvenini tamamladık.
Buluştukça artan ve sonuna kadar aynı heyecanla devam eden fotoğraf tutkusunun yanında içinde yaşadığımız şehirde ya da kendi içimizde yaşadıklarımızla da buluştuk bu proje süresince.
Elbette bizim için de her buluştuğumuzda fotoğraf üzerine konuşmanın ve bir sonraki buluşmaya kadar beklemenin keyfi de anlatılamaz.
Başlamak kadar sonuçlandırmak da önemliydi. Uzun ve keyifli bu sürecin sonunda, nihayet fotoğraflar da izleyicisiyle buluştu.
Biliyoruz ki “buluşmalar” yalnızlığı öldürür.
M.Mehtap CANVER ERCAN

Danışman; M.Mehtap CANVER ERCAN

Danışman Yardımcısı; Münevver Antczak
Sergide Yer Alan Fotoğrafçılar: Berna Yazıcı, Birgül Birben, Cansu Çeliker, Deniz Seyhan, Elif Erol, Emre Bastıyalı, Erdoğan Alayumat, Eylül Deniz Yaşar, Fatma Çalışkan, Hacer Kazancı, Hasan Egemen Nakipler, Hatice Alioğlu, Mehmet Burak Saygı, Melike Ayhan, Meltem Çağrı Menteşe, MertCan Deliklitaş, Mustafa Demirci, Saim Akın Ankaralı, Sinem Demir, Yılmaz Sever, Zafer Karakaya, Zümrüt Sönmez

Afiş tasarım: Sara Arslan
Video tasarım: Bartu Akın, @bartuakin