Benim Kavramsal Dünyam

İFSAK Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Konuk olarak, Hülya Akkaya’yı ağırlayacağımız etkinlikte; fotoğraf üzerine konuşacağız ve Akkaya’nın fotoğraf gösterisini izleyeceğiz.

Söyleşi, 11 Mayıs 2023 , Saat 19.30 ‘da İFSAK Nurettin Erkılıç Salonunda.

FOTOĞRAF GÖSTERİLERİ:

‘’ADIM KADIN’’

‘’İNSAN,İNSAN’’

‘’S.O.S’’

‘’SİMÜLASYON’’

Hülya Akkaya’nın kavramsal fotoğraflar üzerine projeleri vardır. Bu projeler genelde sosyal ve toplumsal yaralara parmak basmak, farkındalık ve duyarlılık uyandırmak üzere öğrenciler, veliler, okul çalışanları, öğretmenler ile iş birliği içinde yapılmıştır. Etkinlikte sunulacak gösterilerin üçü bu tarzdır. Biri ise deneysel çalışmaya örnektir. Çalışmaların amacına uygun olarak sorgulatmak ve hep birlikte sorgulamak üzere sizleri gösteriye ve söyleşimize bekleriz.

Hülya Akkaya;

1971 Erzincan doğumludur. İlkokul öğretmenidir. Fotoğrafın kuramsal yönü ile ilgilenmektedir. Daha çok sosyal içerikli konularda projeler yapmıştır. Son zamanlarda deneysel fotoğraf çalışmalarına da ağırlık vermeye başlamıştır.

Ulusal ve uluslararası sergilerde fotoğraflarıyla, etkinliklerde de gösterileri ile yer almıştır.

Türkiye’de ilkokullarda ilk fotoğraf stüdyosunun açılmasına vesile olmuştur. Bu stüdyoda 50’nin üzerinde ilkokul öğrencisi ile 300’ün üzerinde yetişkine fotoğraf eğitimi vermiştir.

Eğitimler sonunda öğrenci ve yetişkinlerle 13 fotoğraf sergisi açmış. Ulusal ve uluslararası etkinliklerde öğrencilerinin ve yetişkinlerin fotoğraf sergi ve gösterileriyle yer almalarında vesile olmuştur.

İzmir’de yaşayan fotoğrafçı, fotoğraf üretmeye ve eğitimler vermeye devam etmektedir.

Afiş tasarım: Sara Arslan