“ Aşk Ağustosta Güzeldi “ Kitap Lansmanı

“ Aşk Ağustosta Güzeldi “    

Sana rengârenk, çeşit çeşit çiçekler sunmak isterdim. Ellerin, kolların çiçek sepetleriyle dolsaydı; parklarında şapkalı kadınlar dolaşsaydı. Nefesin kesilmeseydi, iç çekişlerin çoğalmasaydı. Yazın sıcağında Maslak tepelerinden esen rüzgârla serinleseydin. Tül gibi incecik elbiseleriyle kadınlar seyran etselerdi sokaklarında. Yapamadık, koruyamadık seni. Gitmeseydim, gitmeseydik, başka olur muydu her şey, bilemiyorum. Ne oralı olabildim ne de buralı… Bu muydu onu benden uzaklaştıran yoksa ben mi ona yakın olamamıştım hiç?”

Melek ile Manolis’in, İstanbul’dan Selanik’e uzanan aşk hikâyesi… İki şehirden fotoğrafların eşlik ettiği bu romanda Melek, bir yandan da İstanbul’la dertleşiyor. Özlenen, değişen ama her daim görkemli olan İstanbul’la.   “Sıcak bir dil, yer yer sinemasal kurgu içine çekti beni ” okuyan bir arkadaşımın yorumu. 

21 Şubat 2020 Cuma Saat : 19:30 
Gösterilerimiz herkese açık olup ücretsizdir.
Tüm sanatseverleri bekleriz. 

Biyografi :

Berna Kuleli 
1966 yılında İstanbul’da doğdu. Liseyi Kadıköy Anadolu Lisesi’nde okudu. Üniversite eğitimimi  İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamladı. Fotoğraf eğitimini İFSAK’da aldı. 1998 yılında İFSAK Fotoğraf Ve Sinema Amatörleri Derneği’ne üye oldu. 1999-2003 yılları arasında İFSAK yönetim kurullarında etkinlik ve sinema birimi sorumlusu olarak görev aldı. 2008-2009 yılında İFSAK yönetim kurulunda başkan yardımcısı olarak görev aldı. İFSAK Fotoğraf ve Sinema dergisi yayın kurulu üyesi olarak dergide sinema ile ilgili yazılar yazdı. Sinema ve fotoğraf ile ilgili yazıları ,  Geniş Açı, Altyazı, Sinema Dergisi, Radikal, Dünya ve Birgün gazeteleri gibi çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlandı. Karma fotoğraf sergilerine katıldı. Bir Şehre Dokunmak ve İstanbul Gece Olunca Seni Affettim isimli iki dia gösterisi hazırladı.İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali’ni düzenleyen ekibin üyesidir..