Abhazya Projesi – İFSAK Genç Çarşamba Etkinlikleri / Denef Huvaj

İFSAK Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Bu hafta Genç Çarşamba etkinliklerinde Denef Huvaj’ın  “Abhazya Projesi” adlı sunumu izlenecek ve üzerine bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Sunum/Söyleşi, 09 Şubat 2022, Saat 19.30 ‘da İFSAK Nurettin Erkılıç Salonunda.

 

2012 yılında Türkiye ve Kuzey Kafkasya’da Çerkes köylerini arşivlediği projesi ile belgesel fotoğrafçılığına adım atan Denef Huvaj, 2014 yılında bu projesinin devamı olarak Abhaz köylerinde çalışırken, Abhazya üzerine bir fotoğraf kitabı hazırlamaya karar verdi. Yedi yıl içinde Abhazya’ya pek çok kez seyahat eden fotoğrafçı, bölgede yaşam, inanç biçimleri ve insan hikayelerine odaklanıyor.

Denef Huvaj İstanbullu bir fotoğraf sanatçısıdır. Rusya’da güzel sanatlar ve mühendislik eğitimi aldı. Uzun yıllar  Magnum Photos’un Türkiye temsilciğini yapmış Fotografevi’nde fotoğraf eğitimi aldı. Genel yayın yönetmenliğini Ara Güler’in yaptığı İz dergisinde bir dönem sanat yönetmenliği yaptı. Türkiye ve Rusya’da bir çok  müze ve galerilerde fotoğrafları sergilendi. Dünya çapında bir çok dergide işleri yayınlandı. Son 10 yıldır sanat fotoğraflarının yanısıra Türkiye, Kuzey Kafkasya ve Abhazya’da belgesel fotoğraf üzerine çalışmaktadır.T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge uyarınca,

  • HES kodu üzerinden kişilerin aşı, geçirilmiş hastalık veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacaktır.
  • Kişi, hastalığı geçirmemiş veya aşı olmamış veya negatif PCR testi yaptırmamışsa yemeğe kabul edilmeyecektir.

Ayrıca devam eden koruma tedbirleri uyarınca; ateş, öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı belirtileri olan misafirlerimiz, yine kabul edilmeyerek en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilecektir.

Hassasiyetiniz ve anlayışınız için teşekkür ederiz.